1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. MİSYONUMUZ SONUÇ ÜRETİP PUAN ALMAK!
MİSYONUMUZ SONUÇ ÜRETİP PUAN ALMAK!

MİSYONUMUZ SONUÇ ÜRETİP PUAN ALMAK!

Trabzonspor son günlerde yakaladığı istikrarlı gidişatına rağmen eleştiri alıyor. Teknik adam Mustafa Akçay bu eleştirilere karşılık olarak açıklamada bulundu. Akçay, "Bir dönem Yunanistan, Avrupa şampiyonu oldu ama hiç kimse onların oyununu beğenmedi. B

A+A-

Akçay, yaptığı açıklamada, Ziraat Türkiye Kupası'nda 37 yıl sonra karşılaşacakları Balıkesirspor ile zorlu bir karşılaşma oynayacaklarını belirtti.

Balıkesirspor'un şu anda kendi liginin flaş takımı ve çok hızlı, oyunu değiştirebilecek oyunculara sahip olduğunu söyleyen Akçay, "Bizim açımızdan çok kolay olmayacak. Bizim de bazı oyuncularımızı dinlendireceğimiz, bazı oyunculara şans vermek istediğimiz bir müsabaka. Umarım düşüncelerimizi orada maç sonuna yansıtmış oluruz. Bu riskleri alacağız almak zorundayız. Umarım doğru sonuç olarak almak adına yaptığımız hamleler yerinde olur" dedi.

Akçay, rakip takımın teknik adamlarının Trabzonspor'a karşı iyi oynadıklarını ancak kazanamadıkları yönünde yaptığı açıklamaları da değerlendiren Akçay, şunları söyledi:

"Sedefin kırılması inciye zarar vermez. Bunlar oyuncusunu motive etmek için yapılmış bir stratejik konuşma da olabilir. Bizim eylem ve organizasyonlarımızın sonuçlanması onların organizasyonlarının sonuçlanmamasıyla ilgili yapmış olduğu bir hamle de olabilir. Oyun oynanıyor, bitiyor. Kazananı tebrik etmek gerekir. Bu açıklamaları çok fazla sorun etmiyorum. Bir dönem Yunanistan Avrupa şampiyonu oldu ama hiç kimse onların oyununu beğenmedi ama Yunanistan şampiyon oldu. Bizim sonuç üreterek puan almak gibi bir misyonumuz var ama mümkün oldukça oda oyunu kaliteli hale getirmek görevlerimiz arasında ama önemli olan puan alıp şehri iyi temsil etmek."