1. HABERLER

  2. SPOR

  3. MOSKOVA'DAN SESLENDİ!
MOSKOVA'DAN SESLENDİ!

MOSKOVA'DAN SESLENDİ!

Trabzonhaber.com.tr farkıyla...

A+A-

Trabzonspor CSKA Moskova karşısında şampionlar liginde bir üst tura yükselmek için puan peşinde..

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener de, büyük umutlarla gittiği Moskova'dan trabzonhaber.com.tr'ye önemli açıklamalarda bulundu.


Trabzonspor bu kez ilk defa, takım ile taraftarı ayrı ayrı Moskova'ya gitti.

Şenol Güneş'in artık taraftarlarla aynı uçakta bulunmak istemiyorum demesinden sonra Trabzonspor kafilesi, ayrı bir uçak ile Moskova'ya hareket etti. Bu uçakda 70 kişi vardı. Trabzonspor'un sponsor olduğu şirketlerin yöneticileri de kafile uçağında misafir olarak yer aldı. Eski yöneticilerin bile alımdağı uçakta, futbolcuların uygulamadan memnun oldukları da gözlendi.


ŞENER'İN ÖZEL AÇIKLAMALARI

Başkan Sadri Şener, kendini son 15 yılın en başarılı başkanlarından biri olarak görüyor. Bunu bir böbürlenme olarak değil, istatiki gerçek olarak nitelendiren Şener "Bu başarıda birlikte çalıştığım yönetici arkadaşlarımın da payı var. Başkanlığa geldiğimden bu yana, yöneticiler teknik adamlar futbolcular ve as başkanlarımla bu başarıyı yakaladım"derken başarı kriterlerini de şöyle açıkladı.

"Bir kere adı ziraat olan Türkiye kupasını aldık mı..? Aldık. Süper kupayı aldık mı..? Aldık.. Gel şampiyonlar ligine.. Katıldık mı..? Katıldık. Son sezonun lig şampiyonu UEFA Trabzonspor dedi mi dedi..? Kupayı da sezon biter gecikmeli alırız. Biz görev süremizce çıtayı yükselttik. Bundan sonra geleceklerin hedefi Şamlpiyonlar ligi şampiyonluğui olmalı diye de bir iddiamız yok.. Ama biz hakkımız olan başarılı bir dönem geçirdiler sözünün mahattabı olmak istiyoruz" dedi.

SEÇİMSİZ GENEL KURULDA NE OLUR..?

Seçimsiz genel kurulda seçim kararı alınabilir diye bir söylenti var. Sanmıyorum. Üyelerin aidatlarını yatırmadaki duyarlılık beni müthiş memnun etti. Bu bana şevk verdi. Aynı zamanda üyelerin icraatlarımızı onayladığı anlamını çıkarıyorum. Seçimsiz genel kurulda seçim kararı alırın mı.. Faraziler üzerinde yorul yapmam. Alınırsa ona göre tavrımızı biz de alırız.."

BAŞARILI BİR BAŞKANIM

"Ben kendimi başarılı buluyorum. Neyim başarısız. Efendim kulüp borçlandı. Hangi kulübün borcu yok. Var mı..? Ben Trabzonspor'u temsilde yüzünü kara çıkarttım mı..? Emeğini çaldırdım mı..? Bilerek zarara uğrattım mı..? Teknik adam ve yönetici seçiminde hata yaptım mı..? Hemen hemen Trabzon'd atanıdğım tüm dostlarımla çalıştım. Çalışmadığım kimse kalmadı. O halde ben başarılıyım. Saha sonuçları da bunu göstermiyor mu..?"