1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Muharrem İnce’nin yanıtı gecikmedi
Muharrem İnce’nin yanıtı gecikmedi

Muharrem İnce’nin yanıtı gecikmedi

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'ye konuşmasında elebaşı diyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a İnce’nin cevabı gecikmedi. Muharrem İnce televizyon programında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a seslendi.

A+A-

 CNN TÜRK'te Tarafsız Bölge'ye konuk olan Muharrem İnce, Arınç'ın kendisini hedef gösterdiğini söyleyip; "Ben Grup Başkanvekiliyim. 'Not ediyoruz diyor' bir kenara. Aba altından sopa gösteriyor. Bülent Arınç'a kim ne anlattı bilmiyorum, asla biz bir taşkınlık içinde olmadık. Mahkemeyi basmak gibi bir düşüncemiz böyle bir niyetimiz yok" dedi.

'ÇOCUKLARI SOKAĞA ÇIKAMAYACAK' TEHDİT DEĞİLDİR

Mahkeme heyetine 'bir gün onların çocukları sokağa çıkamayacak' dediğimizde bu bir tehdit değildir. Bu

gelecek ile ilgili bilgidir. Yarın onların çocukları utanacaklar. Salim Başoğlu'nun çocukları 'ben Salim Başoğlu'nun torunuyum' diyor mu? Demiyor. Biz bunu anlatmaya çalıştık.

ARINÇ'I ÖCALAN İLE VURDU

Ben ele başı olsaydım. Bülent Arınç benim çocukluğuma kadar bir araştırma yaptırır. Benim çocukluğumdan beri cuma namazı kıldığımı söylerdi. Çünkü o terör örgütü elebaşısının, (Öcalan) geçmişini araştırıp. Namaz kıldığını söylemişti. Ben terör örgütü elebaşısı olsaydım bunu bulurdu. Bulmadığına göre ben elebaşısı değilim.

Bu davada Şemdin Sakık da tanık olarak var. Bülent Arınç, Şemdin Sakık'tan utanmıyor da, Muharrem İnce'den mi utanıyor?