1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Muharrem Usta'nın listesinde kimler var?
Muharrem Usta'nın listesinde kimler var?

Muharrem Usta'nın listesinde kimler var?

Projelerini açıkladı.

A+A-

Trabzonspor başkan adaylarından Muharrem Usta, merakla beklenen projelerini açıkladı.

7 Aralık milyonlarca Trabzonsporlunun, ara ara da olsa çektiği uykusuzluğun biteceği gün olacak. Büyük bir çınar olan Trabzonspor’un yeni tarihi için yeni sayfaların yazılacağı günlerin başlangıcı olacak.  Trabzonspor’un içinde bulunduğu 3 tane temel sorun var. 

Yönetim Kurulunda ki arkadaşlarımızın bir kısmını sizinle tanıştırmak istiyorum.  Trabzon’umuzun ve bu topraklardan yetişen insanlarımızın arasında ki çok değerlilerden sadece bazıları.

Önder Bülbüloğlu, makine mühendisi iş adamı. Daha önce Trabzonspor’umuzun yönetiminde bulunmuş tecrübe sahibi bir arkadaşımız. Bizlerle bu yolculukta birlikte olacak. 

Gençağa Meriç, mimar iş adamı. Trabzon’dan yetişmiş ağabeyimiz. Elinden gelen bütün desteği sonuna kadar verecek.  Ahmet Çubukçu, içimizden birisi. Daha önce Trabzonspor’un yönetiminde yer almış bir arkadaşımız. Her halde Trabzonspor’u hücrelerine kadar yaşayan hiçbir zaman üzüntüyü yaşamak istemeyen arkadaşımız.  Suat Şen, yine sizlerin içinden gelen bir arkadaşımız. 

Orhan İleraslan İnşaat Mühendisi. Turizm işletmesi ile iştigal ediyor. Orhan Bey de Trabzonspor’un yönetiminde geçmişinde bulunan değerli bir ağabeyimiz. 

Bu salonda yönetimde sadece şuan açıkladığım isimler yok. Çok değerli arkadaşlarımız var.

Yönetim günü gelene kadar, yönetim listesinde olabilecek arkadaşlarımız da var. Yönetimde olup olmamak çok önemli değil, önemli olan bu taşın altına gövdesiyle girebilmek…

Önümüzde ki günlerde biz size yönetim kurulunda girmekte olan arkadaşları tek tek açıklayacağız. 

Trabzonspor’umuzun 3 tane temel sorunu var. 

Bunlardan birincisi ekonomik sorun.

Gerçekten derinleşmiş sorunla karşı karşıyayız.  Sportif anlamda Trabzonspor’un sorunu hepimizi üzüyor. Bugün itibari ile sorunluyuz. Son yıllarda Trabzonspor’dan bekledikleri bulamadığımız, camianın yüzünün gülemediği süreçten geçiyoruz.  3. Sorunumuz. İmaj ve itibar ile ilgili sorun. 

Trabzonspor’umuzun itibari, milyonlarca Trabzonspor taraftarı için kabul edilebilir bir durum değildir. O nedenle 3 temel soruna baktığımızda aslında bizim için öncelikle ilk sorun itibar sorunudur.  Trabzonspor’un itibari her birimizin hayatında önemseyeceğiz, önemli bir markadır. Bu markanın en ufak bir şekilde lekelenmesinden milyonca olağanüstü rahatsız olur. Buna asla müsaade etmemeliyiz.

Birlikte yürümemiz için önümüzde ki en büyük engel parçalanmış olmamız. Başarısız durumda olmaktır. Başarısız camialar bölünürler parçalanırlar. Eğer biz bir bütün olmak istiyorsak, mutlak manada sportif başarı elde etmek zorundayız.  O nedenle sakın ha sakın, biz bu kadar sorun varken bir de Şampiyonluk mu konuşacağız gibi durumu akıllarına getirmesin. Bu camia büyük bir camiadır. Trabzonspor dünya kulübüdür. Bu dünya kulübü için şampiyonluk hayal değildir. Onu çok yaşadık. Ve bir daha bir daha onu yaşayacağız. Bizim için de ilk milat 2 sezondur. Bütün enerjimizle biz o sezona doğru yürümeye kalktığımızda param parça görülen Trabzonspor camiası tek vücut olacaktır. 

GEÇEN YIL BASKETBOLDA YAŞADIK

Biz bunu geçen yıl Basketbolda yaşadık. Geçen sene Hayri Gür’de oynadık. Son salisede Avrupa Şampiyonluğunu kaybettik. Orada 10 bin kişi vardı. Hani Trabzonspor çok dağınık haldeydi. Niçin 10 bin kişi oradaydı. Son saniyede şampiyonluk kaybedildiğinde binler orada gözyaşı döküyor. Birlik bütünlük olabiliyorsak bunun anahtarı başarıdır. Sizlerin enerjisi olduğu süreci yönetimde ki tüm arkadaşlarımızın kaçınılmaz şekilde hedefe kilitlendiği bu bakış açısı var olduğu sürece biz 10 bin kişilik Hayri Gür’de gördüğümüz o görüntüyü 40 binlerle göreceğiz. 

AKYAZI’DA Kİ YENİ STADIMIZDA

Trabzon Türkiye’nin, sanatta edebiyatta en önemli merkezlerinden birisidir. Ama bir başka özelliği vardır Trabzon’un. Trabzon bir spor kültürü. Bir futbol kültürü olan Anadolu’da ki kökleşmiş nadir şehirlerden birisidir. Bu kadar şampiyonluğu Anadolu’da gittiği ikinci bir il olmadığına göre Trabzon şehrinin Tüm Türkiye ve Dünyaya şöyle bir sorumluluğu var. Biz Akyazı’da ki yeni stadımızda 40 bin kişiyle kötü tezahüratın ve küfrün asla olmadığı; eğitimle sporun içi içe olduğu bir Güneş gibi doğacağız.  Trabzonspor bunu hep başardı. Atay Aktuğ döneminde biz o dönem 8 kere mavi bayrak aldık. Bunu taraftarlarımızla aldık. Trabzonspor, futbolcusu seyircisi ile bir medeniyet ışığı olarak parlayacaktır. Eskiden başardığı gibi. Bunu yapmayı biz sorumluluk olarak görüyoruz.

SEÇİM HATASI EN AZA İNDİRGENMELİ

Seçim hatasının en az yapıldığı yerlerde iyi yönetimler vardır. Şirketlerde de böyledir. STK’larda da Spor Kulüplerinde de böyledir. O nedenle biz Trabzonspor’a kimleri seçeceksek, bir tek istirhamımız var. Sakın ola Muharrem beyi tanıdığımız için vermeyin. Sakın akrabanız diye vermeyin. Arkadaşınız tavsiye etti diye vermeyin. Onlardan bir tek şunu istiyoruz.  Trabzonspor’umuz için istiyoruz. İçinde bulunduğumuz her türlü sıkıntıdan kurtulmak için istiyoruz. Önce Trabzonspor deyin. Trabzonspor’un itibarini, ekonomik çöküklüğünü şöyle gözünüzün önene getirin. Bir daha bunu yaşamak istemiyorsak, mutlu bir şekilde Trabzonspor ile yatıp kalkmak için Trabzonspor’u merkeze koyup bunu kim başarabilecekse oyunuzu ona verin. 

Bunun dışında hiçbir etken yarın niçin bunu yaptık dediğinde hiçbir şey ifade etmiyor.  Ben değerli kongre üyelerimizin önce Trabzonspor deyip, bunun dışında ki etkenleri bir kenara bırakacaktır. 

Trabzonspor Anadolu’da ki şehirdir. Trabzonspor, Türkiye’dir… Trabzonspor bir şehir takımı olmadığı gibi Türkiye’nin büyük takımı olmadığı gibi tek başına Trabzonspor bir dünya takımıdır bir dünya markasıdır. 

TRABZONSPOR, TRABZON’DAN MI YÖNETİLMELİ

Basketbol takımı geçen sene Avrupa Kupalarına katıldığında, bizim basketbol takımının hocası.. Bana şöyle bir ifadede bulundu. Muharrem bey Trabzon, ne kadar büyük bir şehirmiş ki, gittiğimiz her yerde taraftar basketbol maçına geliyor. Rusya’nın ücra köşesine gidiyoruz Trabzonspor taraftarını görüyoruz. 

Bizim koçumuz yeni gelmişti Trabzonspor markasını tanımıyordu. O gelen taraftar zannetmeyin basketbol maçı için geliyor, onlar Trabzonspor markası için geliyor. Bizim markamız dünyanın en uzak ücra köşelerinde bilinen bir marka. O zaman Trabzonspor, Trabzon’dan mı yönetilecek İstanbul’dan mı yönetilecek hiçbir birimiz kabul edemeyiz. Çünkü Trabzonspor sadece şehrimiz temsil eden ve buranın takımı değil. Ama yönetime baktığımızda Ankara’da ki olacak, İstanbul’da ki de Almanya’da ki olacak. Bizim Trabzonspor’u her taraftan yönetmemiz gerekiyor çünkü Trabzonspor her tarafın takımı. Biz o nedenle İstanbul- Trabzon ayrımını aklımızdan geçirmeyelim. Şehrimizin içinden de olacak başka yerlerden de olacak. 

AKYAZININ AÇILIŞINA DÜNYA DEVİ TAKIM GELECEK

Akyazı’nın açılışın bir dünya devi takımıyla yapılacağını size ifade etmek itiyorum. Stadımızın açılışını görkemli bir şekilde hepimiz yapacağız. 

İSİM SPONSORLUĞUNDA ÇOK ÖNEMLİ BİR MARKA

İsim sponsorluğu çok önemli. İyi bir marka ile iyi bir fiyata bunu çözmemiz gerekiyor. Trabzonspor’un içinde bulunduğu ekonomik duruma bakıldığında isim sponsorluğu çok düşük fiyatlara da yapılabileceği gibi Trabzonspor yönetimine gelecek olan yönetici arkadaşlarımızın bilgi tecrübe ilişkileri, büyük Trabzonspor markası ile birleştiğinde Trabzonspor’un bundan sonra nasıl bir vizyonu olarak görüldüğünde buraya çok önemli markalar ve çok önemli rakamlar gelecektir. Ben bunu müjdeliyorum. Evet hepimiz için bu marka ve müthiş bir fiyat. Bizim için içinde bulunduğumuz bu kriz açısından bunu müjdeliyorum.