1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Murat Zeki Solak'tan referandum değerlendirmesi
Murat Zeki Solak'tan referandum değerlendirmesi

Murat Zeki Solak'tan referandum değerlendirmesi

Murat Zeki Solak'tan referandum değerlendirmesi

A+A-

Murat Zeki Solak referandum sonuçlarını 2 tespitle değerlendirdi;

 

“Hasta değil büyük ve güçlü Türkiye için aziz milletimize teşekkür ederiz”

 

“İçişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu, karanlık güçleri yerle bir etti, Yeni Türkiye’nin kapısının aralanmasında çilingir oldu”

 

Ak Parti Trabzon İl Yöneticisi ve İnşaat mühendis Murat Zeki Solak referandum sonucunu değerlendirdi.

 

“Dünya böyle bir demokrasi destanı görmedi” diyerek sözlerine başlayan Murat Zeki Solak, “Sandıktan yeni bir Türkiye çıkmıştır.  Yeni güçlü bir Türkiye’yi kabul etmek istemeyenler, onu hasta ilan edenler şimdi kabul etmek zorundalar. Şunu da kabul etmek zorundalar artık; Büyük bir seçmen kitlesi sağ duyu çerçevesinde yeni bir demokrasi destanı yazarak tüm dünyaya örnek olmuştur. Büyük bir Türkiye’nin kapılarını açan bu aziz milletimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

“Türkiye, yüksek katılım oranıyla tercihini yaptı. Tarihimizde yeni bir sayfa açıldı. Demokrasi ve istikrar kazandı” diyen Solak sözlerine şu şekilde devam etti;

 

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Doğu ve Güney Doğu İllerimizde terör operasyonlarıyla yeni bir destan yazan İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu’nun büyük azmi sayesinde karanlık güçler amaçlarına ulaşamamış adeta yerle bir edilmiştir. Bu yeni Türkiye’nin kapılarının aralanmasında adeta çilingir görevi görmüştür.” Şeklinde konuştu.