1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Mustafa Ceceli'ye dava şoku!
Mustafa Ceceli'ye dava şoku!

Mustafa Ceceli'ye dava şoku!

Haberi yalanlamıştı

A+A-

Soma faciası sonrası konser verdiği yönündeki haberler hakkında tazminat davası açan Mustafa Ceceli, davayı kaybetti. Yargıtay, mahkemenin kararını onayladı.

Türkiye, Soma'da hayatını kaybeden madencilerin yasını tutarken, sosyal medyada Mustafa Ceceli'nin konser verdiği iddia edilmişti. Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay'ın Instagram adresinden yaptığı paylaşımla, Mustafa Ceceli'nin konser verdiğinin doğru olduğu ve Ceceli'nin konu hakkında açtığı davayı kaybettiği öğrenildi.

HABERİ YALANLAMIŞTI

Haberi yapan magazinci Nurcan Sabur'un sahibi oldu Magazinkolik sitesine, yalan haber yaptığı için 100 Bin lira tazminat istemiyle dava açan Mustafa Ceceli, davayı kaybetmiş ve temyize gitmişti.

ONUR AKAY: MUSTAFA CECELİ'YE 3 HUKUK TOKATI!

Instagram'da Yargıtay'ın kararını paylaşan ünlü sanatçı Onur Akay, "Mustafa Ceceli'ye 3 hukuk tokatı! 301 kişinin öldüğü Soma faciasının olduğu gün, bütün radyo ve TV kanalları canlı yayına geçmişti. Olay saatinden 8 saat sonra konser veren Mustafa Ceceli'nin, faciayı duymaması beni de çok şaşırtmıştı. İstanbul Anadolu 25. Asliye Hukuk Mahkemesi, konser haberini yapan Magazinkolik sitesi sahibi Nurcan Sabur'u suçsuz ve haklı bularak, temyiz hakkı saklı kalmak şartı ile Mustafa Ceceli'nin açtığı davayı reddetmiştir." dedi.

"CECELİ ALEYHİNE VERİLEN KARAR ONAYLANDI"

Akay şöyle devam etti: Mustafa Ceceli daha sonra davayı Yargıtay'a taşıdı. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi 2015/7692 Esas No ve 2016/6900 Karar No'suyla, İstanbul Anadolu 25. Asliye Hukuk Mahkemesi'nin Mustafa Ceceli aleyhine verdiği kararı onayarak karar bağladı.