1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan Trabzonhaber’i ziyaret etti
Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan Trabzonhaber’i ziyaret etti

Müsteşar Yardımcısı Yıldırımhan Trabzonhaber’i ziyaret etti

‘Milletimizin emrindeyiz’ dedi…

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşar yardımcısı Mazhar Yıldırımhan, Trabzonhaber sitemizi ziyaret ederek, sitemizin imtiyaz sahibi  Halil Şanlı ile sohbet etti. Trabzonhaber sitesinin kısa zamanda  önemli bir mesafe almasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Mazhar Yıldırımhan, objektif yayın anlayışının devam etmesi dileğinde bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlığı olarak yaptıkları istihdam seferberliği hakkında da bilgi veren Yıldırımhan;  “Türkiye’de yaklaşık 2 milyon istihdamın önünü açıyoruz. Bunun 1.5 milyonu artı istihdam, 500 bin doğrudan istihdam”   dedi.

 

“El ele verdik”

 

İstihdam seferberliği çerçevesinde bakanlık ekipleri olarak  81 vilayeti ikişer  kez gezdiklerini ifade eden Yıldırımhan;  “Buralarda Ticaret Sanayi Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri, Esnaf ve Sanaktar Odaları ile birlikte çalışıyor, iş yerlerini ziyaret edip bilgilendirmeler yapıyoruz. Ortaya konulan teşviklerin,  işverenlerce memnuniyetle karşılandığını görüyoruz. Ülkemizdeki işsizlik sorunu hepimizin sorunudur. Devlet de, özel sektör de bu konuda büyük bir çaba ortaya koymaktadır” dedi.

 

Üç aylık bilanço

 

2017 yılında hedeflenen rakamları yakalamak istediklerini ifade eden Yıldırımhan; “Ocak-Mart üç aylık dönemdeki yeni istihdamın geçen yılın aynı aylarına göre ciddi biçimde arttığını görüyoruz. Şu ana kadar 3 aylık rakamlar,  400 bin üzerindedir. Yıl sonu itibariyle hedeflediğimiz istihdamı gerçekleştirebilirsek,  işsizlik oranı yüzde 10’un altına inecektir” dedi.

 

“En büyük sermayemiz”

 

“Devletimiz hem iş adamlarımız hem de vatandaşımız için elindeki tüm imkanları seferber etmektedir” diyen müsteşar yardımcısı Yıldırımhan;  “Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde yürüyen istihdam seferberliğinde herkes vatan ve milletimiz için büyük bir fedakarlık duygusu ile elini taşın altına koymalıdır. Bu millet bizim, bu ülke bizim. İş verenimiz de bizim, işsizimiz de bizim… Küresel güçler karşısında bizim en büyük gücümüz ve sermayemiz, birlik ve bütünlüğümüzdür. Ülkemizin istikrar içerisinde büyümesine hep birlikte katkı vermeliyiz. Bizler milletimizin emrindeyiz.  Ve hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan gayretlerimizi ortaya koyuyoruz”   şeklinde konuştu.