1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Müthiş İddia!
Müthiş İddia!

Müthiş İddia!

Fenerbahçe ve Trabzon da ceza alabilir...

A+A-

Dünyanın önemli haber ajanslarından AP, dün abonelerine Türkiye'deki şike süreciyle ilgili soru işaretlerinin ortadan kalkmadığına dair bir haber yayınladı.

Beşiktaş, Bursaspor ve Gaziantepspor'un mali kurallara uymaması nedeniyle bir sene UEFA kupalarına katılamayacağının altı çizilen haberde, 3 Temmuz'dan beri Türkiye'de devam eden şike sürecinde de sona yaklaşıldığı belirtildi. Haberde, UEFA'nın şike davasında adı geçen Fenerbahçe, Trabzonspor ve diğer kulüplerle ilgili kararını henüz vermediği belirtilirken bu ekiplerin de Avrupa'dan men cezası alma ihtimali bulunduğu yorumu yapıldı.

BURSASPOR:UEFA LİSTESİNDE BURSASPOR’LA BEŞİKTAŞ VAR

BURSASPOR’un Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Avukat Öztürk Yazıcı, "Futbol Federasyonu ile görüştük. CAS sürecini bekliyorlar. UEFA’ya 21 Mayıs’ta gönderilen listede yer alan takımların isimleri konusunda şu an değişiklik yok. Bursaspor ve Beşiktaş yer alıyor" dedi.

UEFA’YA YENİ LİSTE BİLDİRİLDİ Mİ?

Federasyon, liglerin bitmesinin ardından UEFA’ya Avrupa Kupaları’na katılacak takımların listesini gönderdi. Listede Bursaspor’un yanı sıra Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’da yer aldı. Ancak önceki gün UEFA’nın Bursaspor ve Beşiktaş’ı 1 yıl süreyle Avrupa Kupaları’ndan men etmesi üzerine gözler, tekrar Futbol Federasyonu’na çevrildi. Federasyon, dünkü toplantısında kritik kararlar aldı. Bu kararlarla ilgili resmi açıklama yapılmadı, bugün gazetelerin bazılarında federasyonun UEFA’ya gönderdiği listede değişiklik yapmadığı, Bursaspor ile Beşiktaş’ın ismini verdiği, bazılarında da UEFA’ya bu iki takım yerine İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Eskişehirspor’un isimlerinin bildirildiği öne sürüldü.