1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Nani Nani Oy Oy !
Nani Nani Oy Oy !

Nani Nani Oy Oy !

Halil Şanlı yazdı…

A+A-

 Kadıköy’de oynanan karşılaşmada sürpriz yaşanmadı. Favori Fenerbahçe müsabakayı çok rahat bir şekilde kazandı. Trabzonspor bunalım dolu, kabus günlerine ‘devam’ dedi.Demek durumundaydı da! Çünkü camiası her telden çalan bir takımın saha içinde bir düzeni olması, kabustan çıkması da beklenemezdi. 

Zorlu karşılaşmanın ilk devresinde topa hakim olan, topu kaybettiğinde tüm oyuncuları ile topun arkasına geçen, çok iyi yardımlaşan, ayağa iyi pas yapan, kendinden emin olan taraf Fenerbahçe’ydi. İki pası becerip yapamayan, ‘top benden çıksın da’ mantığı taşıyan, yardımlaşması sıfır olan, orta sahada tamamen tükenen, hatlar arasında kopuk ve birbirinden uzak oynayan taraf ise Trabzonspor’du. Golü erken yemiş olmak, Alper’in kırmızı kart görmüş olması elbette bir olumsuzluktur. Fakat on kişi kalınmamış olsaydı bile bu görüntü, bu mental yapı ile bu gece o stattan puanla ayrılmak çok zordu. Tekin direktör Sadi Tekelioğlu’nun ikinci yarıya Aytaç’ı tercih edip Mehmet’i oyundan alarak başlaması şahsıma göre yanlış bir hamleydi. Yine son 20 dakika içinde Salih’i sahaya sürmesi de anlaşılır gibi değildi. Çünkü ha 1-0, ha 2-0, ha 3-0! Sonuçta Sadi hoca mağlup durumda ki bir takımın hocası olarak fark yeme korkusundan çekinip, gol atmayı değil de ziyadesi ile gol yememeyi hedeflemiş gibiydi. Özetle kenardaki teknik heyet de gol atacağımıza inanmamıştı. Trabzonspor’un ikinci devre daha canlı gibi gözükmesi kesinlikle Bordo Mavili oyuncuların iyi mücadelesinden ya da taktik anlayışından kaynaklı değildi. Maçın ikinci devresinde  ev sahibi Sarı Lacivertliler, kazanacaklarından o kadar emindiler ki ilk yarıya göre daha durağan, daha sakin, daha sıkmadan oynadılar. Yani kontrolü elinde tutup zorlanmadan maçı kazanmayı düşündüler. Öyle de oldu! Trabzonspor takımında iyi olan yok gibiydi. Maç boyu Aykut, Mustafa ikilisi, ikinci devre ise biraz birazCavanda-M’Bia kıpırdaması. Hepsi bu. Fenerbahçe’de ise kötü oyuncu yoktu. Hele de bir Nani vardı ki, adeta ders verir gibiydi. Dökülen Trabzonspor karşısında Artvin tulumu eşliğinde ‘HaydeNani oy oy oy’ dedirtir gibiydi. Bordo mavili takımın sol tarafını perişan etti. Gol attı, gol attırdı! Görevini yaparken izleyenleri  o yaşına rağmen büyüledi. Maça damga vuran adam oldu.

Trabzonspor ne yazık ki bu travmadan kolay çıkamayacak. Radikal önlemler alınmadıkça, işi bilen sıkı teknik adamlar bulunmadıkça , takım içinde huzursuzluğa sebep olup, gruplaşma ile ahengi bozanlar temizlenmedikçe ve tabi ki yönetim görevini yaparak ödemeleri zamanında yapmadıkça çok daha çekeceğimiz çile var. Kimse bahane aramaya kalkmasın. Bu takım camianın içinde bulunduğu ahvalin resmidir. Muhalefetinden, yönetimine, futbolcusundan basın mensubuna kadar hepimizin aynası!Bugün Kadıköy'de bir Nani vardı ama yarın bilesiniz ki; bu anlayışla, bu camia resmi ile 'Hayde Nani oy oy oy' türküsünü bile keyifle dinleyecek halimiz kalmayacaktır.