1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. N'Doye Belirsizliği!
N'Doye Belirsizliği!

N'Doye Belirsizliği!

Transferindeki Belirsizlik Nenden...

A+A-

Hollanda'daki ilk etap kamp çalışmalarını tamamlayıp 3 günlük izne çıkan Trabzonspor'da Dame N'Doye'nin transferindeki belirsizlik sürüyor.

 

SORUN BONSERVİS Mİ YOKSA İMZALAR MI

Kulüp Başkanı Sadri Şener ve yönetici Tuncay Bekiroğlu'nun geçen hafta Kopenhag'a giderek pazarlık masasına oturduğu FC Copenhagen'in Senegalli forveti Dame N'Doye ile anlaşma sağladı. Başkan Sadri Şener'in N'Doye ile çektirdiği fotoğrafın sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanması üzerine heyecanlanan taraftarlar, Danimarka'dan gelen haberlerle hayal kırıklığına uğradı. Önce FC Kopenhagen'in bonservis fiyatını 2 yıla yaymak isteyen Trabzonspor'un bu teklifini kabul etmemesi üzerine transferin askıya alındığı bildirildi. Ardından da Başkan Sadri Şener'in önceki gün transferin bittiğini, Kopenhag kulübünün bazı kağıtlarını imzalamasını beklediklerini söylemesi üzerine, N'Doye ile 4 yıllığına anlaşmaya varıldığı belirtildi.

 

SORU İŞARETİ

N'Doye'nin işlemlerin yetişmemesi nedeniyle ilk kamp dönemine katılamayacağı, 3 günlük izin arasında Trabzon'a gelerek sözleşme imzalayıp daha sonra Almanya'daki ikinci kampta takımla çalışmalara başlayacağı ifade edildi. Ancak Senegalli oyuncunun Trabzon'a geliş programının hala açıklanmaması soru işaretlerini çoğalttı.

 

Trabzonspor'un bonservisi konusunda 6.1 milyon euroya anlaştığı, kendisine de yıllık 1.1 milyon euro ve maç başı 20 bin euro önerdiği N'Doye'nin bu parayı az bulduğu için anlaşmayı ağırdan aldığı ileri sürüldü. Ayrıca Senegalli forvetin eşinin hamile olduğu ve bunun da Trabzon'a gelme konusunu sürüncemede bıraktırdığı ifade edildi.

 

OLİMPİYATLARA GİDECEK

Bu arada Dame N'Doye'nin Senegal olimpik milli takımı kadrosunda yer alması da bordo mavililer için sıkıntılı bir başka nokta durumuna geldi. 2012 Londra Olimpiyatları'nda ev sahibi İngiltere, Birleşik Arap Emirlikleri ve Uruguay ile A grubunda mücadele edecek olan Senegal olimpik milli takımının kadrosunun önemli isimlerinden olan N'Doye'nin grup maçları sonucunda elenmeleri halinde bile kampa en erken 3 Ağustos'ta katılabileceği bunun da takımla uyum noktasında büyük sıkıntı yaratacağı vurgulandı.

 

DENGELERİ BOZAR MI?

N'Doye'ye verilecek 6.1 milyon euroluk bonservis bedeline de teknik direktör Şenol Güneş'ın dengelerin bozulacağı gerekçesiyle itiraz ettiği bildirildi. Takımdaki yabancı sayısının fazlalığı nedeniyle yerli oyunculara yönelme taraftarı olan Güneş'in Hollanda kampındaki basın toplantılarında Yasin'i de forvette kullanabileceği vurgulayarak yönetime üstü kapalı bir mesaj verdi. Güneş'in N'Doye transferiyle ilgili soruları geçiştirmesi de başarılı teknik adamın bu transfere onay vermediği şeklinde yorumlandı.

 

BAŞKAN TRABZON'DA

Başkan Sadri Şener, dün gece Trabzon'a geldi. Yönetim kurulu üyeleriyle bugün Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir toplantı yapan Şener'in, başta N'Doye transferi olmak üzere çeşitli konularda görüş alışverişinde bulunduğu vurgulandı.