1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Ne dersiniz Sayın Usta?
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ne dersiniz Sayın Usta?

A+A-
 Öncelikli olarak Bursaspor müsabakası için teknik direktör Sadi Tekelioğlu’na küçük bir eleştiri getirmek istiyorum! Sevgili hocam, Deniz’den medet umarak, Cardozo gibi klas bir oyuncuyu dışarı almak hangi akla hizmettir? Yorgun olabilir, idman eksiği olabilir? Belki hiçbir eksiği de yoktur. Sebep ne olursa olsun, böyle bir kadroda Cardozo alınmaz hocam!  Aldın ve iki Bursalı stoper çıkıp, iki gole imza koydu! Yapmayın Allah aşkına. Macera aramaya gerek yok!

Şimdi yazımızın asıl konusuna gelelim. Sayın başkana soruyorum. 45 gündür  kulübün başındasınız. Musa , Deniz, Aykut, Soner gibi oyuncuları daha bu takımda ne kadar süre göreceğiz? Sizin transferle ilgili hiçbir planınız yok mu sevgili başkan? Bu takıma iki tane oyuncu takviyesi yapamadınız mı? Resmen, sol bek ve stopersiz oynuyor bu takım! Sayın başkan geldiğiniz günden beri ‘feda’ kelimesi duyuyoruz! Başka da bir icraat henüz gözlemleyemedik.  ‘Feda’ olsun da,  ‘feda’ yapılırken, somut bir takım adımlar da atmak  gerekmez mi? Takımın başına Lucescu denildi, Ramos denildi! Ama görüyoruz ki, hiç biri olmayacak! Peki sizin hiçbir A, B planlarınız yok muydu sevgili başkan? Yani hem teknik adam konusunda hem de takviye konusunda  ve hem de takımdan gönderilmesi gerekenler noktasında, somut ve bitirici bir hamle neden yok sayın Usta? En kötü karar, kararsızlıktan daha iyidir, unutmayın!  Sayın başkan, kulüpte elektrikten benzine, yemekten araçlara kadar bir dizi tasarruf tedbirleri almışsınız! Oyunculardan ‘feda’ demelerini istiyorsunuz. Bunlar şekilcilikten ileri gitmez! Trabzonspor’un kurtuluşu antrenman sahalarının elektriklerini kısmakla, ya da üç beş kuruşluk yemek yememekle sağlanamaz! Hele ki bu tür, dişiniz tırnağınızdan artırmak için gayret verirken, Muhammet Demir’e trilyonlar akıtma ısrarcılığı aklın alacağı bir davranış şekli değildir! Kimdir Muhammet Demir? Bize her dönem ortalama 14-15 gol atan Umut Bulut’u çare olarak görmeyen bir camia, yılda 5-6 bilemedin 7-8 gol atan Muhammet’te mi çözüm arıyor? Sevgili başkan, 27 yaşını devirmiş Güray mı Trabzonspor’un aradığı ilaç olacak?   Yapmayın Allah aşkına…

Sevgili başkan, biz senin başarılı olmanı isteriz. Fakat açık söyleyelim, kılavuzlarınız  yanlış bir okyanusa açılmanızı istiyor gibi geliyor bize! Bak sayın başkan, Trabzonsporlu gözüküp, sadece cebini düşünen eski yönetici tiplerinin bir çok uzantısı, senin yönetiminde! Trabzonsporlu gözüküp cebini doldurma gayretinde olan bir çok teknik adamda,  o uzantılara, ‘bir bilen’ rolünde danışmanlık yapıyor! Yanlış yönlendiriliyorsun. Haberin ola! Transfer şebekesi etrafını sarmış. Çok seçici ve çok dikkatli olmalısın. Şu anda alabileceğin kiralık, denenecek oyuncular varsa, kiralık yöntemine git. Takımın bir iddiası yok nasılsa. Bir iki kiralık oyuncu al ki, sezon sonuna kadar  katkı sağlayıp sağlamayacaklarını  da görelim! Her halde  Aykut, Mustafa, Deniz, Soner’ den hatta yıldızımız Erkan’dan daha kötü performans sergilemezler! Ne dersiniz?

Önceki ve Sonraki Yazılar