1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Neden İstifa Etti!
Neden İstifa Etti!

Neden İstifa Etti!

İstifasının Nedenini Açıkladı...

A+A-

CHP MYK'daki görevinden istifa eden CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin kısa süre önce İstanbul'a indi. Havaalanında kalabalık bir grup Tekin'e destek için bekliyor. Basın açıklamasında "Benim sorunum kişiler değil' diyen Tekin "Sıkıntılarımızın peşinden gideceğiz" dedi.

 


CHP Genel Başkan Yardımcılığı'ndan hafta içinde istifa eden Tekin, istifasının ardından ilk kez basın toplantısı düzenledi. İşte Gürsel Tekin'in ilk açıklamaları;

 

"Siyasetin hedefinin normalleşme olduğunu düşünüyorum. Bu zeminin oluşmasında her zaman varım. Siyasetin birinci maddesi yeni bir Türkiye ihtiyacıdır. Çare demokratik, halkçı yeni bir CHP'dir. Yürek et parçası değildir, yüreğimizi elimize alıp konuşmalıyız. Kırgınlıklarım var ancak CHP ve Türkiye adına büyük beklentilerim var. Yüreğimi elime alarak söylüyorum siyasetin merkezinde yeni bir Türkiye ihtiyacı var. CHP'nin Türkiye'nin yüreği olması peşindeyiz. Bunun için her bedeli ödemeye hazırım.


Yüreğim elinde hala heyecan duyuyorum. CHP iktidar, Kemal Kılıçdaroğlu Başbakan olmalıdır. Biz Chp'nin Türkiye'nin yüreği olmasının peşindeyiz. Bunun için her bedeli öderim. 


Genç değiliz artık çocuklarımız var barış iklimini oluşturmalıyız. Güdülmeye itiraz ediyorum genel gidişe itiraz ediyorum. Hala siyasette heyecan duyuyorum hiç geri durmadan. Benim kızgınlıklarımın adresi kendi partimdir. Chp benim ailemdir. Mutsuz bir Türkiye mutlu bir iktidar var. Bunlara rağmen  iyi ki Chp var. Chp'yi düne dair olaylarla tartışmamalıyız. Bugünün Türkiye'sinde bakalım. Tespit edici değil belirleyici politikalara ihtiyacımız var. Eleştirim ve tavrım bu noktada değerlendirilmeli. Chp iktidarı tüm dünyada mutluluk getirecektir. 30 yıllık siyaset yaşamımda ayrıştırıcı br siyasetçi olmadım. İtirazlarım hep aynı. Benim kişilerle sorunum yok. Ben 28 Şubat'ta da farklı düşünüyordum. Aile içinde bunlar olur benim sadece sistemle sıkıntım var. Her zaman genel başkanımın yanındayım. 16 yaşımda siyasete başladım CHP'de başladım. 28 Şubat'ın bedelini ödediğinde bile ben CHP'deydim hiç zikzak çizmedim.

 

Ben İstanbulluyum tabi ki gelicem. Parti içi seçimler çok kritik değildir. Kimin kazandığı önemli değil. biz AKP gibi itiatçı bir parti değiliz. Her zaman itiraz eder tartışırız. pazartesi Ankara'ya geri dönücem. Ben milletvekiliyim."