1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Neden istifa ettiğini tek tek açıkladı!
Neden istifa ettiğini tek tek açıkladı!

Neden istifa ettiğini tek tek açıkladı!

Ak Parti Ortahisar Belediye Meclis Üyesi ve Belediye Başkanı eski yardımcı Süleyman Aydoğdu, trabzonhaber.com.tr’ye konuştu.

A+A-

 “İlk ve son defa size konuşuyorum” diyen Aydoğdu, Ak Parti’den ve belediye meclis üyeliği görevinden resmen istifa ettiğini açıklayarak, bugün saat 15.30 itibari ile hem Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı’na hem de Ortahisar Belediye Başkanlığı’na istifa mektuplarını posta yolu ile gönderdi.

Süleyman Aydoğdu’nun istifa mektuplarında şu ifadeye yer verdiği öğrenildi:

“Tarafıma yapılan haksızlıklar üzerine görevimden istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim”

İSTİFAYA GÖTÜREN TARTIŞMA

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in kendisini birkaç ay evvel haksız yere görevden aldığını ve bunu içine sindiremediğin ileri süren Süleyman Aydoğdu, geçtiğimiz pazartesi akşamı Süleyman Soylu’yu telefonla aradığını belirterek, “Kendisine Ahmet Metin Genç konusunda sabrım taşıyor. Size daha önce söylemiştim. Benim onurumu bana iade ettir. Ya belediyedeki görevime ya da eş değer bir göreve atamamı gerçekleştir. Çünkü bu olayı içime sindiremiyorum. Zaten senin olurun olmasaydı, A. Metin Genç beni görevden alamazdı. Beni görevden beraber aldınız dedim. Kendisi de bana sen benimle nasıl konuşuyorsun diye cevap verdi. Ben de kendisine sizinle bir geçmişimiz var. Bugüne kadar konuşuyordum da şimdi neden konuşamıyorum. Seninle konuşamayacaksam, sana derdimi anlatamayacaksam kime anlatacağım. Asıl sen şuanda benimle yanlış konuşuyorsun dedim. Süleyman Soylu Bey hakaretlerine devam etti. Hem de bugüne kadar kendisinden hiç duymadığım ve ona hiç yakıştıramadığım bir uslupla çok ağır ifadeler kullandı. Bu ifadelerini söylemeyeceğim. Zamanı gelirse açıklarım” dedi.

Ahmet Metin Genç ve Süleyman Soylu’ya çok kırgın olduğunu ifade eden Aydoğdu, “Bu şartlar altında birlikte devam edebilme şansımız artık kalmadı. Bugün saat 15.30’da istifa mektuplarımı Ak Parti Ortahisar İlçe Başkanlığı ve Ortahisar Belediye Başkanlığı’na gönderdim. Gönlümü ve aklımı Ak Parti’de bırakarak, ayrılıyorum. Trabzon halkı bana onları tanıdıkça hak verecektir” diye konuştu.

Bu haber kaynak gösterilmeden kullanılamaz.