1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Nehirde 3 ceset!
Nehirde 3 ceset!

Nehirde 3 ceset!

179 kaçak yakalandı!

A+A-

EDİRNE’nin Üyüklütatar Köyü'nde Meriç Nehri içerisinde, kaçak yollarla Yunanistan’a geçmek isteyenlere ait olduğu tahmin edilen 3 erkek cesedi bulundu.Üzerlerinden herhangi bir kimlik bulunmayan cesetler, otopsi yapılmak üzere Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildi. Son üç günde bölgede 179 kaçak yakalandı.


Edirne Merkez'e bağlı Üyüklütatar Köyü civarında Meriç Nehri içerisinde cesetler olduğunu gören köylüler, durumu Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler, sivil savunma ekiplerinin desteğiyle 3 erkek cesedi çıkardı. Cumhuriyet savcısının talimatıyla başlatılan soruşturma sürerken, cesetler otopsi yapılmak üzere Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildi.


SON 3 GÜNDE 179 KAÇAK YAKALANDI

Öte yandan Edirne merkez ile Uzunköprü ve İpsala ilçelerinde askeri sınır devriyeleri ile İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından son 3 günde yapılan kontrollerde Filistin, Somali, Myanmar, Eritre, Afganistan ve Fildişi Sahili uyruklu toplam 179 kaçak yakalandı. Kaçakların ulaşımında kullanılan bir araca da el konuldu. Kaçaklar sınırdışı edilmek Edirne Emniyet Müdürlüğü Pasaport ve Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne gönderildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.