1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. NEVZAT ŞAKAR'DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ
NEVZAT ŞAKAR'DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

NEVZAT ŞAKAR'DAN GÜNDEM DEĞERLENDİRMESİ

Nevzat Şakar gündemdeki olaylar, transferler ve Başkan Sadri Şener'e ilişin bazı değerlendirmelerde bulundu...

A+A-

Trabzonspor Asbaşkanı Nevzat Şakar gündemdeki olaylar, transferler ve Başkan Sadri Şener'e ilişin bazı değerlendirmelerde bulundu.


 Şanlıurfaspor ve Gençlerbirliği galibiyetleriyle iyi çıkış yakaladıklarını, ligin ilk yarısında kalan 3 maçı da kazanarak şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olmaya gayret edeceklerini söyledi.

Şakar, Transfer çalışmalarının her zaman sürdüğünü de belirterek, "Transfer dönemine daha var. Giray Bulak ve arkadaşları çalışmalarına devam ediyor. Oyuncu katar mıyız katmaz mıyız, oyuncu bırakabilir miyiz bunun kararını teknik kadro verir. Netleşmiş bir şey yok. 28 oyuncumuzla devam ediyoruz" dedi.

Şakar, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Gençlerbirliği maçına iyi başladıklarını belirterek, "Maçın başında golü bulmamız takım olarak bizi rahatlattı. Golden kısa süre sonra rakibimiz 10 kişi kaldı. Bu da bizi rahatlattı ve arzu ettiğimiz bir galibiyet aldık" dedi.

Oyunun büyük bölümünde üstün tarafın kendileri olduğunu dile getiren Şakar, "Güzel goller attık. Oyuncularımızı ve teknik kadromuzu kutluyorum. Önemli olan bundan sonrası. Lider ile aramızda 4 puan fark bulunuyor. İlk yarı bitene kadar en azından üst sıradaki takımlarla bu farkı eşitlememiz lazım. Ligde kalan 3 maçımızı da kazanarak üst sıralara yükselmeye ve şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

Şakar, 3-0 yenildikleri Eskişehirspor maçı sonrası yaşanan olumsuz havayı atlatabilecek bir camia olduklarını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Trabzonspor büyük bir camiadır. Bunu herkes biliyor. Bu tür sıkıntılar geçmişte de şimdi de oluyor. Trabzonspor camiası bu tip sıkıntıları kısa sürede atlatıp yoluna devam edecektir. Ligde takımlar arasında çok büyük fark yok. En dipteki takım en üstteki takımı yenebiliyor. Puan cetvelindeki durum da ortada. Düşebilecek takımlarla üst sıraları zorlayacak takım arasında büyük fark yok. Ligin bu yıl daha renkli geçeceğini düşünüyorum."


Kayseri'deki olaylar

Şakar, Kayseri'de Kayserispor-Fenerbahçe maçı öncesi yaşanan olayların Trabzonspor ile ilgisi olmadığını belirterek, "Bizi bu işin içine çekmek isteyen, bu işi bilinçli olarak yapan bazı kurum, kuruluşlar var. Bunları ayıplıyorum, kınıyorum. Bunlar anarşi doğurur hiç kimseye fayda sağlamaz ki. Kayseri Emniyet Müdürlüğü ve Kayseri Valiliği'nden bilgi aldık, bu işin Trabzon, Trabzonspor ile hiçbir ilgisi yok. Bunun altını net bir şekilde çiziyorum. Bunları yapanları, bu asılsız haberi çıkaranları kınıyorum lanetliyorum" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe takım otobüsüne sprey ile "TS" yazılmasının Trabzonspor'u olayların içine çekmek için mi yapıldı yönündeki bir soru üzerine Şakar, "Ben öyle tahmin ediyorum. Ama görmediğim, bilmediğim şeylerde kimseye çamur atamayız. Ama Kayseri Valiliği'nin, Emniyet Müdürlüğü'nün açıklaması var. Bu olayların hiçbir şekilde Trabzonspor ile ilgisinin olmadığını net bir şekilde söylüyorlar" yanıtını verdi.


"Başkan Sadri Şener kongreye gelecek"

Şakar, Kulüp Başkanı Sadri Şener'in 8 Aralık'ta yapılacak mali genel kurula katılacağını belirterek, "Trabzonspor'un başkanı tabi ki gelecek. Kulübün başkanı, yönetim olarak en iyi şekilde kendimizi ifade edeceğiz. Yaptıklarımızın hesabını vereceğiz" dedi.

Nevzat Şakar, Eskişehirspor maçında protokol tribününde yaşanan olaylar sonrası Başkan Şener'in bir daha maçlara gelmeyeceği yönündeki iddialara ilişkin olarak ise "Başkan Eskişehir maçında biraz üzüldü, kırıldı haklı olarak, canı yandı biraz ama tabi ki gelecek. Trabzonspor'un başkanının kulübe küsme gibi bir şeyi olamaz" diye konuştu.