1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Nihat Doğan'dan 'dalaksız Ahmet' ifadesi
Nihat Doğan'dan 'dalaksız Ahmet' ifadesi

Nihat Doğan'dan 'dalaksız Ahmet' ifadesi

Polise ifade verdi...

A+A-

 Ahmet Hakan'ın şikayeti üzerine şarkıcı Nihat Doğan polise ifade verdi.


Şarkıcı Nihat Doğan'ın 7 ay önce Twitter adresinden gazeteci-yazar Ahmet Hakan hakkında "Askerden kaçmak için dalaksız olduğuna dair rapor almıştı" gibi hakaret içeren sözleri üzerine Ahmet Hakan savcılığa başvurarak şarkıcı hakkında şikayetçi oldu. 

Bunun üzerine savcılık Nihat Doğan hakkında soruşturma açtı. Dosyanın polise bildirilmesinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Bilişim Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Şikayetli ilgili Nihat Doğan'ın ifadesi alınması için şarkıcıya davet gönderildi. Bunun üzerine Nihat Doğan dün ifade vermek için emniyette geldi. Poliste ifade veren Doğan, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki profilin kendisine ait olduğunu ve Ahmet Hakan hakkında yazılanları kendisinin yazdığını söyledi. Doğan yazdığı iddiaların herkes tarafından bilindiğini söyledi.
Emniyette işlemlerin ardından çıkan Nihat Doğan basın mensuplarına açıklama yaptı. Doğan "Gazeteci Ahmet Hakan hakkımda şikayette bulunmuş. Ben de bu hafta itibariyle kendisinden şikayette bulunacağım. Kendisiyle ilgili yazdıklarımdan dolayı ifade verdim. Mesele bu" dedi. "Konu nedir?" sorusu üzerine Doğan, "Hakaret değil malumun ilanıdır. Malumu ilan ettik. Hakkında iftira falan etmedik. Zaten yazdıklarımızın çoğu medyada herkes tarafından yazılmış, çizilmiş; bilinen şeyler. Saygılar..." diyerek emniyetten ayrıldı.