1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Nihat Ergün: 3 şey insanı yoldan çıkarır
Nihat Ergün: 3 şey insanı yoldan çıkarır

Nihat Ergün: 3 şey insanı yoldan çıkarır

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini devreden Nihat Ergün, hakkında soruşturma olmadığını vurguladı. “Parayla pulla işimiz olmadı” diyerek insanları servet, şehvet ve şöhret arzusunun yoldan çıkardığına dikkat çekti.

A+A-

Nihat Ergün, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’a devretti. Devir teslim töreninde konuşan Ergün, bakanlıkların, takdirle gelinen ve takdirle gidilen makamlar olduğunu belirterek bugüne kadar partide üstlendiği görevler için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Ergün, bu değişikliklerin elbette bir takdir meselesi olduğunu ancak içinde bulunan konjonktürden dolayı farklı değerlendirmelerin de olduğunu söyledi.

PARAYLA İŞİMİZ OLMADI

Bunların gayet normal olduğunu ifade eden Ergün sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazı arkadaşlarımız belediye başkan adayı oldukları için bakanlığı bıraktılar. Bazı arkadaşlarımız birtakım iddialar ve soruşturmanın selameti açısından bıraktılar. Benim bir belediye başkanlığıyla alakalı rolüm olmayacak. Yani yeni dönemde herhangi bir şekilde belediye başkanlığı adaylığı nedeniyle bırakıyor değilim. Herhangi bir soruşturmanın konusu da değilim. Çok şükür öyle bir konuyla muhatap olmadık şimdiye kadar. İnsanları neyin yoldan çıkardığını biliyorum. İnsanları servet arzusu, şehvet arzusu, şöhret arzusu yoldan çıkarır. Bunların ne kadar yoldan çıkarıcı işler olduğunu biliyoruz. Allah’a şükür parayla, pulla işimiz olmadı.

Makamların, mevkilerin geçici olduğunu baştan beri biliyoruz. Diğer konularla da bir ilgimiz olmadığını herkes biliyor. Bu açıdan gönlümüz rahat. Sevdiklerimizin de gönlünün rahat olması lazım.”

Önemli dinamiklerdir

Ergün, tüm toplumlarda cemaatlerin, tarikat ve mezheplerin olduğunu belirtirken bunları ‘önemli dinamikler’ şeklinde niteledi. Ergün,

“Devlette her fikirden, her mezhepten, meşrepten insan görev alabilir. Yalnız kamu görevlisi olduklarını unutmadan mezheplerini ve meşreplerini dışarıda bırakmasını bilmelilerdir” dedi.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ