1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Numan Kurtulmuş Teklife Ne Cevap Verdi!
Numan Kurtulmuş Teklife Ne Cevap Verdi!

Numan Kurtulmuş Teklife Ne Cevap Verdi!

Görüşme Sonrası Açıklama...

A+A-

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "Ben görüşmeyi arkadaşlarla paylaştım. Süreç bugün de resmen devam ediyor. Her iki partinin karar alma organlarında görüşülecek ve sonunda bir karara bağlanacak." dedi.

 


Kurtulmuş, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısından ayrılırken yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan gelen teklifle ilgili henüz bir kararın alınmadığını, konunun her iki partinin karar alma organlarında görüşüldükten sonra karara bağlanacağının kaydetti. Numan Kurtulmuş, "Parti bir karar alma organı değildir, parti karar alma organları genel idare organlarıdır. Ben bugünki görüşmeyi arkadaşlarla paylaştım. Dolayısıyla buradan bir karar alınacak değil, gerekli açıklamayı arkadaşlar zaten yapacak. Süreç bugün de resmen devam ediyor. Her iki partinin karar alma organlarında görüşülecek ve sonunda bir karara bağlanacak." diye konuştu.

 

Daha sonra partiden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Sayın Genel Başkanımızın açıklamasında görüşmenin çerçevesinin, yeni Türkiye'nin inşa edilmesinde, millet egemenliğinin bütünüyle sağlanmasında, Türkiye'yi gerçekten daha ileriye götürülecek adımların atılmasında, bir bütünleşme süreci içerisinde fikirlerimizle ilkelerimizle ne tür katkılar sağlayabileceğimiz hususu olduğunu belirtmiştir. Konuşu önce Merkez Yürütme Kurulu'ndan başlamak üzere tüm kurullarımızla paylaşacağını ifade etmiştir."

 

MYK'da süreçle ilgili olarak detayların paylaşıldığı belirtilen açıklamada, gelinen noktada konunun değerlendirildiği ve konunun il başkanları toplantısında ve Genel İdare Kurulu'nda ele alınacağı bildirildi.

 

Bu arada il başkanları toplantısı ve Genel İdare Kurulu'nun Pazar günü toplanacağı öğrenildi.