1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O ALMAN ÜLKE SEÇMENİNE DE EL ATTI!
O ALMAN ÜLKE SEÇMENİNE DE EL ATTI!

O ALMAN ÜLKE SEÇMENİNE DE EL ATTI!

Gezi olayları sırasında ülkenin karışmasına parmak atmışlardı. Şimdi de 7 haziran seçimlerine el atarak seçmeni yönlendirmeye çalışıyorlar.

A+A-

Gezi eylemleri sırasında Türkiye'ye gelip provokasyon yapan Clauida Roth oylarınızı HDP'ye verin çağrısı yaptı. Alman Yeşiller Partisi Başkanı Claudia Roth gezi eylemleri sırasında yaptığı provokasyonlarla gündeme gelmişti. Kritik 7 Haziran seçimlerinden önce bir bildiri yayınlayan Yeşiller Partisi Başkanı Claudia Roth Türkiye'deki seçemden HDP'ye oy vermelerini istedi.

GEZİ OLAYLARINA DESTEK VERMİŞLERDİ

Yeşiller Partisi Genel Başkanı ve Federal Meclis Milletvekili Claudia Roth da Gezi Parkı'na gelerek destek vermişti.

Alman basının Claudia Roth'un Türkiye'de bulunmasını eleştiren haberler üzerine açıklama yapan Roth, Türk-Alman Parlamenterler Birliği temsilcisi üyesi olarak gösterilere katılma hakkı ve görevi olduğunu dile getirmişti.

Gösterilere katılmadığını ileri süren Roth, "Amacım kaldığım otelden Taksim Meydanı'na gitmekti. İnsanların toplandığını gördüm. Gezi Parkı'nda konser olduğunu gördüm. Zaten oraya gitmek istiyordum. Dostlara rastladım. Eskiden tanıdığım arkadaşlarla görüştüm. Orada vakit geçiriyordum" ifadelerini kullanmıştı.

EVİNDE ESRAR YETİŞTİRDİĞİ ORTAYA ÇIKMIŞTI

Cem Özdemir daha önce evinde esrar bitkisi yetiştirdiği için gündeme gelmişti.

Geçtiğimiz yıl, dünyayı kasıp kavuran "Ice Bucket Challenge" kampanyasına katılan Yeşiller Partisi Eş Genel Başkanı Cem Özdemir, evinin balkonunda başından aşağı bir kova buzlu su dökmüştü.

Bu görüntülerin yer aldığı videoda Özdemir'in arkasındaki saksıda görülen kök kenevir bitkisi büyük tartışmalara neden olmuştu.

Evindeki bitkinin esrar bitkisi olduğunu kabul eden Özdemir, "Evet, bu bir kenevir bitkisi. Biz Yeşiller özgürlükten yanayız. Eğer biri esrar içmek istiyor ve bununla bağlantılı riskleri göze alıyorsa, özgür bir toplumda bu kararı kendi vermelidir. Ancak 18 yaşından küçükler bunun istisnası olmalıdır." ifadelerinde bulunmuştu.

Özdemir polis takibinden ise dokunulmazlığı sayesinde kurtulmuştu.