1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O iş o kadar kolay değil
O iş o kadar kolay değil

O iş o kadar kolay değil

İşte detaylar...

A+A-

STK'ların düzenlediği iftar programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun iftar toplantılarına atıfta bulunarak "o iş o kadar kolay değil" dedi.

 

Şimdiye kadar 11 bin muhtarla buluştuğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Muhtarlarla yaptığımız toplantıları yapmak isteyenler var. Ama o iş o kadar kolay değil. Bugüne kadar 11 bin muhtarı ağırladık. Dertlerini tek tek dinledik. Kuru konuşma değil. Ve kurduğum ekiple o sorunların yakından takibini yapıyoruz" diye konuştu.

 

Bu sözleri söylerken gülümsemesi dikkat çeken Erdoğan şöyle devam etti:

 

"İslam dünyasının yaşadığı krizler, acılar içimizi yakıyor, yüreğimizi burkuyor. Milli gelire oranla en fazla yardım yapan ülkeler sıralamasında Türkiye birinci sırada bulunuyor. Türkiye için gerçek tehdit ne terör ne ekonomik krizdir. Bizim için asıl tehdit mazluma el uzatacak idrakımızın kalmamasıdır.

 

Teröristin iyisi kötüsü olmaz bunu her zaman söyledik. Yapılan operasyonlar huzur o bölgeye kalana kadar devam edecektir.

 

Beklediğimiz nedir? Birliğimizdir, beraberliğimizdir. İnlerine gireceğiz dedik, girdik.

 

GENÇLİĞİMİZİ ONLARA KAPTIRMAMALIYIZ

 

Bütün meselemiz gençliğimizdir. Gençliğimizi bunlara kaptırmamamız gerekir. Güneydoğu'da gençlerimizi onlara kaptırmamak için yavrularımızı çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Burada sadece öğretmenlerin değil STK'ların da desteği önemli. Yeter ki vicdanımızı, inancımızı, şuurumuzu kaybetmeyelim."