1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. O isim Canalioğlu’na sahip çıktı!
O isim Canalioğlu’na sahip çıktı!

O isim Canalioğlu’na sahip çıktı!

“Pekşen kendine baksın!”

A+A-

 Canalioğlu’na sahip çıktı, “Pekşen kendine baksın!” dedi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen, ‘seçimlerde çalışmamakla ve partiye ihanetle’ suçladığı CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Volkan Canalioğlu’nun partiden ihracını istedi. Canalioğlu’na, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu sahip çıktı.

Bekaroğlu, "Volkan Bey bizim çok değerli bir arkadaşımızdır, üyemizdir. Disiplin suçu işlediğine dair bir bilgiye şu ana kadar sahip olmadım" dedi. CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen'in tutumunu eleştiren Bekaroğlu, şunları söyledi:

"Ne yapacak? Volkan Bey'i partiden ihraç mı edecek? Volkan Bey'in partiden ihraç edilmesiyle ilgili Ankara'ya ulaşan bir bilgi yok. Partiden ihraç için ‘Seçim çalışması yapmadı' gibi bir gerekçe öne sürülemez. Disiplin suçu gerektirebilecek durumlar tüzükte belirlenmiştir. Böyle bir suç işlediğini bilmiyorum, bize ulaşan bir bilgi de olmadı. Volkan Bey halen PM üyesi olan, bir dönem genel başkan yardımcılığı da yapmış değerli bir arkadaşımızdır. Haluk Pekşen herkesle kavgayı siyaset sanıyor. Kim akıl veriyorsa yanlış veriyor. Elinden geleni ardına koymasın. Başarısızlığına kılıf aramasın."

(Enis YILDIRIM / GAZETE HABERTÜRK)