1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. O İSİMLERE GÜVENMİYORUM!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

O İSİMLERE GÜVENMİYORUM!

A+A-
Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Trabzonsporluluğuna ve gerçekten kulübü başarılı bir noktaya taşımak istediğine yürekten inanıyorum. Hacıosmanoğlu’nun geçen iki yıl içerisinde transfer çalışmalarında önemli hatalar yapmış olsa dahi bir önceki yönetime göre çok daha iyi işler ürettiği gerçeğini de kimse ile tartışmam.

Bir önceki yönetim zamanında alınan 27 yabancıdan elimizde hiçbir tanesi kalmazken ve hepsinden zarar edilmişken, bugün Hacıosmanoğlu yönetiminin gerçekleştirdiği oyuncu transferlerinden en azından Cardozo, Mehmet, Bosingwa, Medjani gibi hem sahada işe yarar, hem de kulübün sermayesi olabilecek nitelikte isimler olduğunu hatırlatmam sanırım yeterli olacaktır. Bugün İbrahim Hacıosmanoğlu yönetiminin elinde var olan ve ilk on bir için her takımın isteyebileceği Onur, Hakan, Salih,Uğur,Medjani,Mehmet,Bosingwa, Cardozo, Yusuf,Deniz gibi oyuncuların yanı sıra, güçlü bir takımın yedek kulübesini oluşturabilecek birkaç isim daha mevcuttur. Bu manada olması gereken, uyum sıkıntısı yaşamış bazı yabancı oyuncuların satılıp, iki üç yerli oyuncunun takasta kullanılması neticesinde eksikler giderilip, sorunlar aşılabilir. Fakat bu nokta çok hassas ve son derece dikkatli adımlarla geçilmeli. İşte bu noktada, tereddütlerim bir hayli fazla. Zira üç dört nokta transferle iyi bir kadro yakalanabilecekken, söylemler ve kulüpten sızan bilgiler yine bir transfer furyası yaşanacağı yönünde. Kaldı ki Kayserispor’dan alınan üç oyuncu ve dördüncüsünün de alınacağı yönündeki haberler bu endişelerimi derinleştiriyor. Koca Trabzonspor Kayserispor’dan üç- dört oyuncu almamalı.Bu oyuncuların bulunmaz Hint kumaşı olmadıkları kesin!Belli ki yeni Sportif Direktörümüz Süleyman Hurma’nın bu noktada etkisi fazla olmuş! Umarım Hakan Arıkan ve Ömer Bayram dışındaki isimler alınmaz! Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, korkarım ki Ersun Yanal ve Süleyman Hurma ikilisinin öneri ve isteklerinin hepsine ‘evet’ diyerek, transferde bir çok gereksiz hamlelere boyun eğecek. Yılların verdiği tecrübe ve yaptığım gözlemler ise bana Süleyman Hurma ve Ersun Yanal ikilisine transfer konusunda güven duymamam gerektiğini söylüyor.

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun geldiği günden beri yaptığı en büyük yanlışların da ne transfer ne de söylemleri olduğunu düşünüyorum. Sevgili Hacıosmanoğlu’nun en büyük zafiyetinin, teknik adamlar ve sportif direktörler konusunda ki tercihleri olduğu düşüncesindeyim. Bugüne kadar yaşanan beş teknik adam ve dört sportif direktör değişiklikleri de zaten bu alandaki seçimlerinde başarısız kaldığının en büyük göstergesi değil mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar