1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O kampın adı değişti
O kampın adı değişti

O kampın adı değişti

ABD'li komutan ziyaret ettiği kampın adı değişti.

A+A-

Türkiye'nin Karaçok'ta vurduğu YPG kampını inceleyen ABD'li subaylar, bu defa örgüt kampında görüntülendi. Hainlerin örgüt kampına, ağır darbe yedikleri "Karaçok" adını verdiği de ortaya çıktı...

 

Türkiye'nin 25 Nisan'da, Suriye'nin kuzeyindeki YPG ana karargâhını vurması ardından, ABD'nin YPG/PKK ittifakı bir kez daha ispatlandı...

 

Suriye'nin kuzeyindeki Karaçok Dağı'nda vurulan ve 100'den fazla teröristin öldürüldüğü o harekât sonrası Türkiye'nin vurduğu karargâhta YPG'li ve PKK'lı teröristlerle inceleme yapan "kara gözlüklü" ABD'li subay grubu, bu kez vurulan kampın bulunduğu Haseke'de bir YPG eğitim kampında görüntülendi.

 

250 teröristin kamptaki "mezuniyet törenine" katılan ABD'li askerlerin, ön sırada teröristlerin sözde "yemin törenini" izledikleri görüntülendi.

 

KAMPA 'KARAÇOK' ADI

 

Terör örgütü YPG'ye yakın sitelerde ise kampa, Türkiye'nin hava operasyonu ile vurduğu dağ olan ve örgütün ana karargâhının bulunduğu "Karaçok" adının verildiği bilgisine yer verdi.

 

ÖRGÜTLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORLAR

 

Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı 28 savaş uçağı 25 Nisan'da Suriye'nin kuzeyinde bulunan Haseki'deki Karaçok Dağı'nda örgüt ana karargâhını vurmuş, aralarında üst düzey isimlerin de bulunduğu 100'den fazla militan öldürülmüştü. Harekât sonrası ise ABD'li bir grup subay, vurulan noktalarda PKK/YPG'li teröristlerle birlikte inceleme ve keşif yapmıştı.