1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'O pankartı şimdi mi hatırladılar?'
'O pankartı şimdi mi hatırladılar?'

'O pankartı şimdi mi hatırladılar?'

Sivasspor'un hocası Rıza Çalımbay, “Rıza Efendi, 2 ekmek 1 sütü unutma!” pankartı açarak 6 yıl öncesine hatırlatma yapan Trabzonsporlular'a seslendi: “Daha önce neredeydiler. Şimdi mi akıllarına geldi?”

A+A-

Şampiyonluk düğümünün çözüleceği Sivasspor-Fenerbahçe maçı öncesi, Yiğidolar’ın hocası Rıza Çalımbay çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz hafta Trabzonsporlu futbolseverlerin “Rıza Efendi, 2 ekmek 1 sütü unutma!” pankartı açıp, 6 yıl önce Fenerbahçe taraftarının Beşiktaş’ın 4-3 kazandığı maçta Rıza Çalımbay aleyhine açtığı pankartı hatırlatmasıyla ilgili olarak genç hoca sert konuştu. Çalımbay, “O pankartı şimdi mi hatırladılar. 6 yıl önce neden tepki göstermediler. Nedense bu maça gelince hatırlıyorlar. Ayrıca o pankart tüm Fenerbahçe camiasına maledilemez. Zaten o maçta 4-3 kazanarak, pankartı asanlara gerekli cevabı verdik” dedi. Fenerbahçeli arkadaşlarıyla maç izlemesinin eleştiri konusu olduğunun hatırlatılması üzerine başarılı çalıştırıcı, “Fenerbahçeli dostlarımla maç da izliyorum, yemek de yiyorum. Trabzonsporlu da çok arkadaşım var. Bu tepkiler çok yanlış. Beni herkes bilir. Ayrıca onlar önceden kaybettikleri puanlara baksınlar” ifadesini kullandı.

‘İçleri rahat etsin’

Son olarak şaibe dedikodularına ve bilet konusuna cevap veren Çalımbay, “Bizim şaibeyle hiç işimiz olmadı. Rakibimiz Fenerbahçe 16 maçtır kazanıyor. Her şey sahada bitecek. Başka bir şey aramaya gerek yok. Trabzonspor’un içi rahat etsin. Gereken mücadeleyi göstereceğiz. Eğer Fenerbahçe değil de Trabzon’la oynasaydık, yine 8 bin bilet ayırırdık” dedi.