1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. O parayı yiyen şerefsizdir
O parayı yiyen şerefsizdir

O parayı yiyen şerefsizdir

Eski asbaşkan Hacısalihoğlu, "Hacıosmanoğlu adına yapılan ödemeler bağış mı borç mu?" diye sordu. Hacıosmanoğlu, "Kulübe yapılan bağışın üzerine yazılması şerefsizliktir" diyerek tepkisini ortaya koydu.

A+A-

Trabzonspor’da dün yapılan Divan Genel Kurulu adeta hesaplaşmaya sahne oldu. Genel kurula eski asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu ile Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu arasında geçen diyalog damgasını vurdu. Hacısalihoğlu, kürsüde söz aldığı sırada "Bazıları giden değil, gelen paralardan rahatsızlık duyulduğunu söylüyor. Rahatsızlık duyulan konu bağış olarak lanse edilen ve borcun düştüğü iddia edilen paraların alacak olarak kaydedilmesidir" dedi.

Eski asbaşkanın iddiaları üzerine kulübün ekonomiden sorumlu başkan yardımcısı Abdi Serdar Üstünsalih söz aldı. Üstünsalih konuşurken Hacısalihoğlu oturduğu yerden "Önemli olan borç mu hibe mi? Öbürü detay, kimin adına olursa olsun" diye seslendi. Hacısalihoğlu'nun sözleri üzerine Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oturduğu yerden ayağa kalkıp, Hacısalihoğlu'na dönerek sert ifadeler kullandı.

Hacıosmanoğlu, "Kulübe yapılan bağışın, üzerine yazılması şerefsizliktir. Böyle ahlaksızca şey nasıl yapılır? Bağışı nasıl üzerime yazarım" diye sert çıktı. Hacıosmanoğlu'nun bu tepkisi karşısında şaşkına dönen Hacısalihoğlu ise "Hiç öyle bir konu yok, ben üzerine yazdın dedim mi" cevabını verdi. Ardından son olarak kürsüye çıkan Hacıosmanoğlu, Hacısalihoğlu ile bir söz düellosu daha yaşadı. Hacıosmanoğlu şöyle konuştu:

"Seçim öncesinde Hayrettin Hacısalihoğlu, ‘Kim bu kulübü önümüzdeki sene iflas ettirmez ve orta sıralara oynatırsa şampiyon olmuş gibi sayarım’ dedi. Bugün ne oldu da farklı düşünüyor? 1461 Trabzon’u kendisine veremedik, o yüzden sanırım. Bağışları üzerine alacak mı yazdırdınız diye soruyorlar. Kim Trabzonspor’da hakkı olmayan parayı üzerine alacak olarak yazdırırsa şerefsizin dik âlâsıdır."

Özak’a saygı duymuyorum

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Divan Kurulu’na damga vuran sözlerinden biri de eski başkan Faruk Özak ile ilgili söyledikleri oldu. Hacıosmanoğlu, ‘Trabzonspor’un her şeyiyim’ diyen Faruk Özak’ın Yargıtay kararlarının peşine düştüğünü belirterek, “Buna saygı duymuyorum. Bu kulüpteki olumsuzluklar ortaya çıktıkça sorumlularının da Faruk Özak olduğunu göreceğiz. İlk kez ortaya çıkıp başkan adayı olduğumda yönetim yapamamıştım. Son seçimde de böyle oldu” şeklinde konuştu.