1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. O ülkeden şok mesaj! Gülen sığınma talebinde bulunursa...
O ülkeden şok mesaj! Gülen sığınma talebinde bulunursa...

O ülkeden şok mesaj! Gülen sığınma talebinde bulunursa...

O ülkeden şok mesaj! Gülen sığınma talebinde bulunursa...

A+A-

ABD tarafından Türkiye'ye iadesi istenen FETÖ lideri Fethullah Gülen'in Mısır'a kaçacağı konuşuluyordu. Mısır'dan Gülen için mesaj geldi. Gülen bu ülkeye mi sığınacak?

 

Başbakan Şerif İsmail, Fethullah Gülen'in Mısır'a iltica başvurusunda bulunması durumunda bu talebi değerlendireceklerini açıkladı.

 

Mısırlı bir parlamenterin Fethullah Gülen’e sığınma imkânının verilmesini savunmasından sonra Mısır’dan bu konuyla ilgili olarak bu kez Başbakan düzeyinde açıklama geldi.

 

"DEĞERLENDİRİRİZ"

 

Mısır'da darbe sonrası göreve gelen isimlerden Başbakan Şerif İsmail, Gülen'in sığınma talebinde bulunması durumunda bunu değerlendireceklerini açıkladı.İsmail, şu an için Gülen'in kendilerine böyle bir talepte bulunmadığını da söyledi.

 

"BAŞVURU YOK"

 

Mısır resmi haber ajansı MENA'da yer alan habere göre, Başbakanlıkta yaptığı basın açıklaması sırasında kendisine yöneltilen "Gülen Mısır’a sığınma talebi yaptı mı?" şeklindeki bir soruya cevap veren İsmail, "Şu an bu konuyla ilgili elimizde bir başvuru yok. Ancak eğer böyle bir başvuru yaparsa bunu değerlendireceğiz" dedi.

 

BİNALİ YILDIRIM: MISIR'A YAKIŞIR

 

Başbakan Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir programda kendisine yöneltilen "Mısır medyasında 'Gülen buyursun gelsin' şeklinde çağrılar var. Ne diyorsunuz?" şeklindeki soruya "Vallahi yakışır" yanıtını vermişti.

 

GÜLEN 5 ÜLKEYE KAÇABİLİR

 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Gülen’in ABD’den ayrılarak başka bir ülkeye gitmeyi planladığı yönünde istihbarat aldıklarını açıklamıştı. Bozdağ, Gülen’in Türkiye’nin iade anlaşması imzalamadığı başka bir ülkeye gidebileceğini söylemiş, örnek olarak da Mısır, Meksika, Kanada, Avusturalya ve Güney Afrika'yı göstermişti.