1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Obama'nın kızının olay olan fotoğrafı!
Obama'nın kızının olay olan fotoğrafı!

Obama'nın kızının olay olan fotoğrafı!

Amerikan Medyası Bu Sansürü Tartışıyor...

A+A-

  ABD Başkanı Obama'nın kızı Malia geçen perşembe Virginia eyaletini Fairfax kentinde İngiliz müzik grubu One Direction'ın konserine gitti. FOTOĞRAFI ÖNCE YAYINLADILAR SONRA GERİ ÇEKTİLER 


Amerikan medyası bu haberi önce fotoğraflarıyla verip sonra geri çekti. Şimdi alternatif medyada bunun nedeni tartışılıyor. Bunun sebebinin hemen hepsi genç kızlardan oluşan kalabalığın arasına gizlenen ve fotoğrafta da görülen Gizli Servis ajanları olduğu sanılıyor. Hatta Malia'nın hemen arkasında çömelmiş bir erkek ajan objektiften saklanıyor. 


HUFFİNGTON POST HABERİ YAYINDAN KALDIRDI 


İki kadın ajan da Malia'nın hemen sağında yer alıyor. İnternet gazetesi Huffington Post haberi, "Malia Obama, One Direction Hayranı: First Kız Yanında Ajanlarla Erkek Grubun Konserine Gitti" başlığıyla verdi. Birkaç saat sonra hiçbir açıklama yapılmadan haber yayından kaldırıldı, hatta internet bağlantısı dahi silindi. 


Ertesi gün ise haber toplama sitesi Buzzfeed "Malia Obama Gizli Servis ile Konsere Gitti" diye verdi. Pazar günü ise Malia'yı fotoğrafta silip tamamen "mutsuz" ajanları ön plana çıkardı. 


DAHA ÖNCE DE HABER YAPILMASIN İSTENMİŞTİ 


Malia'nın daha önce 25 ajanla Meksika gezisinin haber yapılmaması rica edilmişti. Ancak bu kez olayın bitmesinden sonra fotoğrafın kaldırılması "sansür" olarak eleştirilere yol açtı.