1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ödülü görevden alınmak oldu!
Ödülü görevden alınmak oldu!

Ödülü görevden alınmak oldu!

Tugay Komutanının elinden telefonu alacak kadar yürekli davrandı…

A+A-

Darbe girişimine ilk ve en fazla o direndi. Ancak il başkanı tarafından görevinden alındı. Bakan Süleyman Soylu’nun yakınındaki isimlerden Ak Parti il başkan yardımcısı Murat Zeki Solak, geçen hafta il Başkanı tarafından Çevre Şehir ve Kültür işlerinden sorumlu başkan yardımcılığı görevinden alınmıştı. Gerekçe olarak da eski bir il yöneticisi ile küfürleşmeye varan tartışması gösterilmişti. Ancak söz konusu iddia  doğru olmadığı gibi ‘Düzgün, ahlaklı ve faziletli’ insan kılığına bürünenlerin hışmına uğrayan Solak,  aslında darbeye ilk ve en cesur çıkışı yapan isim. 15 Temmuz darbe gecesi Murat Zeki Solak olayı haber alır almaz, Erdoğdu kışlasının önüne ilk giden ve kendi özel aracını çıkış kapısı önüne park eden isim! Aynı gece Tugay komutanı telefonla görüşürken komutanın cep telefonunu “Sen kimle görüşüyorsun. Bir yerlerden emir mi alıyorsun” diyerek büyük bir cesaretle tutup alan da Murat Zeki Solak! Cep telefonu olayından sonra olay yerinde bulunan bir yarbayın Tugay komutanına dönerek; “ Emredin gereğini yapayım komutanım” diyerek üstü kapalı ölümle tehdit ettiği ve bu tehdite rağmen meydan okumayı sürdüren yine Murat Zeki  Solak!

 

Şimdi soruyoruz! 

 

-Murat Zeki Solak’ı gözden düşürmek ve bakan Süleyman Soylu ile olan dostluğun arasını açmak isteyenler mi var?

 

-Solak, demokrasiye büyük bir yüreklilikle sahip çıkmış, Cumhurbaşkanı  ve ülke için ölümü göze alacak işler yapmışken, ‘küfür’ bahanesi ile küçük işler peşinde koşulmasının sebebi nedir?

 

-Ak Parti  hala fesat, fitne, iftira ve karalama ile kişisel çıkarlar üzerine politikacılarla mı yürüyor? 15 Temmuz  felaket darbe girişimine rağmen hesaplar yine kişisel olarak mı yürütülüyor?

 

-Cumhurbaşkanımızı seven ve ona gönül verenleri darıltmak geleneğini kimler, neden ısrarla sürdürüyor?

 

-Ak Parti Genel Merkezi de hala ihanetçi isimlerin elinde mi ki, herkes bildiğini okumaya devam ediyor?

-Murat Zeki Solak'ın görevden alınması için İl Başkanı Haydar Revi'ye kim ya da kimler baskı yaptı?