1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ofspor Başkanı öyle bir konuştu ki..
Ofspor Başkanı öyle bir konuştu ki..

Ofspor Başkanı öyle bir konuştu ki..

Ofspor Kulübü başkanı Ercan Saral Trabzonspor'un şampiyonluğu kaybetmesi ve Sadri Şener hakkında bomba gibi sözler söyledi..

A+A-

Ofspor Kulübü başkanı Ercan Saral Trabzonspor'un şampiyonluğu kaybetmesi ile ilgili düşüncelerini anlattı ve şampiyonluğun kaybedilmesinin sorumlusu olarak gördüğü Sadri Şener'i ağır bir dille eleştirdi..

İşte Ercan Saral'ın açıklamaları ;

26 Yıllık büyük özlemimize bir kez daha yaklaşıp, bir kez daha kaybetmemizin büyük üzüntüsünü yaşarken, elimizden alınan şampiyonluğumuzun sorumlularının büyük Trabzonspor taraftarına hesap vermesi gerektiği düşüncesiyle, duygu ve görüşlerimi açıklamak istiyorum.

Sezon başında ve devre arasında bu takıma gerekli transferlerin yapılması gerektiğini sağır sultan bile bilirken vede söylerken, bizim başkanımız ve yönetimimiz Tarihin en büyük borcunu yapıyor, nasıl oluyorsa bu transferleri yapmıyor ve gereksiz transferlerle yetiniyorlar. 9 puan gibi bir farkla başladığımız ikince devrede, gerekli gereksiz açıklamalarla rakipleri motive edecek beyanatlar veren kulüp başkanımız, soyunma odaları basılırken, hakem hataları ayyuka çıkmışken ve de taraflı tarafsız herkesin, ''Fener bu işi masa başında halleder'' diye düşündüğü anlarda tam bir sessizliğe bürünüyor, alaycı tavırlarla ''bizim AZİZ'' le kar topu oynamaya devam ediyor, Kardeşinin Fenerbahçeli Hamdi Akın'la olan iş ilişkilerine zarar gelmemesi adına bu sessizliğini devam ettiriyordu.

MHK ve federasyonu desteklediğini her yerde göğsünü gere gere söylüyor, bunlara karşı bir dik duruş sergileyemiyordu.. Yönetimsel hatalar zinciri devam ederken Teknik direktörümüzde Türk futbolunun geleceği adına açıklamalar yapıyor, çözüm önerileri sunuyor, adeta ülkeye futbol dersi veriyor ama nasıl oluyorsa evinin önünü görmüyor, Trabzon şehrinin diğer profesyonel takımları can çekişiyorken ülke futbolunun nasıl kalkınacağını anlatmaya devam ediyordu. Bir önceki yönetimin 28 trilyon borçlanmasına ‘’Kulüp batıyor, nasıl bu kadar borçlanırsınız’’ diyerek kıyametler koparan, kulisler yapanlar, bugün kulübümüzü daha büyük bir borç batağıyla karşı karşıya bırakıp kaçan mali sayman ve as başkan’dan sonra sıra sanırım başkana gelmiştir. Alt yapı oyuncularının yediği yemeği dahi sorun yapan bir başkanın, devre arası harcaması gereken paranın 10 katını şampiyonluk kaçtıktan sonra harcıyor olması manidardır. Evet şampiyonluklar bazen sahada elde edilemeyebilir ama en azından başkan ve yönetimi, konuşulması gereken yerde susmayı, susulması gereken yerde de konuşmayı tercih etmemeliydiler, Bütün bu olanlardan sonrada başkan yönetim ve bazı çevreler, topu siyasilere ve başbakan'a atarak sorumluluklarından kurtulabileceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Her insan bir takımı tutabilir.

Kimse bizim TRABZONSPOR' luluğumuzu tartışamazsa, bizde kimsenin başka takımı tutmasını tartışamayız. Yaptıkları binlerce hatayı örtmek için yapılan bir hataya sarılmak ne bir Trabzon'luya nede bir TRABZONSPOR'luya yakışır. Sen biraz daha fazla o koltukta oturmak için oyuncularının atacağı imzayı kullan ''Kongreden sonra Selçuk, Egemen ve diğerleri imza atmaya hazır'' diyerek kulübün ve aday olmayı düşünenlerin üzerinde baskı oluştur, ondan sonra'da ''Ne yapalım ikincilik dünyanın sonu değil'' diyerek insanlarla en hafif deyimle alay etmeye kalk. Bu yönetimin bu saatten sonra yapacağı tek ve doğru şey bir an önce kongre kararı alarak Kulübümüzün önünü açmalarıdır.