1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Of'taki bina öğrencilerini bekliyor!
Of'taki bina öğrencilerini bekliyor!

Of'taki bina öğrencilerini bekliyor!

10 yıldır atıl durumda bulunan sekiz katlı bina Kur’an Kursu ve öğrenci yurduna dönüştürüldü...

A+A-

 Trabzon’un Of ilçesinde hayırsever işadamı Niyazibey Kundakçı tarafından yaptırılan ve 10 yıldır atıl durumda bulunan sekiz katlı bina, Of Kaymakamı Tuncay Sonel’in girişimleri sonucu baştan aşağıya onarılarak Kur’an Kursu ve öğrenci yurduna dönüştürüldü.


Uzungöl yolu üzerinde bulunan ve 1000 metrekare alan üzerine kurulan Kuran Kursu’nu ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Of Kaymakamı Tuncay Sonel, “Niyazibey amcamızdan Allah razı olsun. Rahmetli eşi adına yaptırdığı bu binada artık yavrularımız eğitim görecekler ve kendilerine bol bol dua edecekler. Bizleri kırmayıp binayı İlçe Müftülüğümüze bağışladığı için kendisine tüm Oflular adına şükranlarımı sunuyorum” dedi. 


Sonel, İlçe Müftüsü Mehmet Genç, Kuran Kursu Yöneticisi Alay Ak ile Dernek Başkanı Salih Altunışık’a da binanın hizmete girmesi aşamasında yapmış oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek “İnşallah burada yetişen yavrularımız ileride vatanına milletine hayırlı işler yapacaklar” diye konuştu.
İlçe Müftülüğü bünyesinde hizmet vermeye başlayan Hacı Menşure Kundakçı Kur’an Kursunda 80 öğrenci öğrenim görecek. 50 öğrenci yatılı kalabileceği Öğrenci Yurdu’nun odaları ikişer kişilik olup, binada normal ve engelli asansörü bulunuyor.