1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Öğrencilerden göz dolduran sergi
Öğrencilerden göz dolduran sergi

Öğrencilerden göz dolduran sergi

Öğrencilerden göz dolduran sergi

A+A-

Kanuni Anadolu Lisesi öğrencilerinin farklı yöntem ve tekniklerle yaptıkları resim sergisi göz doldurdu. Öğrenciler tarafından yapılan resimleri ziyaretçiler büyük bir dikkatle inceledi. Serginin açılışında konuşan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, öğrencilerin eğitim faaliyetlerinin yanında sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de başarılı olmasının son derece önemli olduğunu kaydederek, "Öğrencilerimizin resimlerine baktığımız zaman onların sanat alanında ne kadar başarılı olabileceğini bir kez daha gördük. Gerçekten birbirinden güzel resimler ortaya koydular. Ülkemizi geleceğe taşımak için bilim adamlarının yanında, sanat adamlarını da yetiştirmeliyiz. Bilim ve sanat bir arada yürümeli. Eğer bunların bir ayağı eksik kalırsa ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkamaz." diye konuştu. 

Resim öğretmeni Emine Kazancı Yalçın, serginin amacının öğrencilerin sanatsal aktiviteleri gerçekleştirmelerine yardımcı olmak olduğuna vurgu yaparak, "Sergiyle birlikte öğrencilerimiz zengin bakış açılarını ortaya çıkarıyor. Yorumlayabilme yeteneklerini geliştiriyorlar. " dedi. Sergiyi birlikte hazırlayan resim öğretmenleri Emine Kazancı Yalçın ile Serap Sebila Atasel; Okul Müdürü Mustafa Balaban, Müdür Yardımcısı Ömer Erdoğan ve bütün öğretmenlere destekleri ve emekleri için teşekkür ettiler.

Serginin açılışını, Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şükür Köse birlikte gerçekleştirdi.