1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Öğretmen atama sonuçları açıklandı
Öğretmen atama sonuçları açıklandı

Öğretmen atama sonuçları açıklandı

MEB Eylül dönemi 37 bin öğretmen ataması yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katıldığı kura çekimi ile yapılan öğretmen atama sonuçları ise meb.gov.tr adresinde açıklandı.

A+A-

 Beklenen an geldi… Yüz binlerce öğretmen ve yakınlarının beklediği öğretmen atamaları Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katıldığı kura töreni ile yapıldı. Kura çekimi ile 37 bin öğretmenin ataması yapılırken, nerede görev alacakları da belli. Oldu.

Öğretmen atamalarında Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alındı.

İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması yapıldı.

Peki öğretmen atama sonuçları nereden öğrenilecek. Öğretmen atama sonuçları MEB'in internet sitesinden öğrenilebiliyor.

ÖĞRETMEN ATAMALARI SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

En fazla öğretmen ataması yapılan 10 branş ve kadro dağılımları ise şöyle:

Sınıf öğretmenliği: 4 bin 189 kadro

İngilizce: 3 bin 964

Din kültürü ve ahlak bilgisi: 3 bin 819

İlköğretim matematik: 2 bin 574

Okul öncesi öğretim: 2 bin 90

Türkçe: 1.974

Özel eğitim:1.593

Fen bilimleri-fen ve teknoloji: 1.535

Rehberlik: 1.440

Matematik: 1.334

Öğretmen atamaları konusunda MEB'in açıklaması

MEB'e bağlı eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanmasına yönelik ilk atama, yeniden atama, kurumlar arası yeniden atama ve milli sporcuların ataması kapsamında 37 bin öğretmen kadrosu için 4 Eylül'de başlayan başvurular 10 Eylül'de tamamlanmıştı.

İlk kez ataması yapılacakların 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.

Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

İlk atama kapsamında 36 bin 512, yeniden atama ve kurumlar arası yeniden atama kapsamında 371, milli sporcu ataması kapsamında ise 117 öğretmenin ataması gerçekleştirilecek.