1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Öğretmenden öğrenciye skandal mesaj!
Öğretmenden öğrenciye skandal mesaj!

Öğretmenden öğrenciye skandal mesaj!

İşte detaylar...

A+A-

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, bir kız öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği, bazılarına da cinsel içerikli mesajlar attığı ileri sürülen Bodrum Anadolu Lisesi edebiyat öğretmeni 38 yaşındaki A.Y. hakkında adli ve idari soruşturma başlatılıp, açığa alındı.

 

Eşi 36 yaşındaki A.Y.'den de şikayetçi olan öğrencilerin vazgeçmeleri için tehdit edildiği öne sürüldü.

 

İddiaya göre kız öğrencilerden S.M., kadın rehber öğretmene, okuldaki dans ve tiyatro kurslarıyla da ilgilenip, futbol hakemliği yapan edebiyat öğretmeni A.Y.'nin bir kız öğrencisiyle birlikte olduğunu anlattı. S.M., deplasmanlara gittiklerinde kız öğrencilerle otelde birlikte kaldığını ileri sürdüğü öğretmen A.Y.'nin bazı kız arkadaşlarına cinsel içerikli mesajlar attığını da ileri sürdü. Öğrencilerden üçünün ailesi suç duyurusunda bulundu.

 

12 öğrenci ifade verdi

 

Muğla İl Milli eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişler, başlatılan idari soruşturma kapsamında 12 öğrenci ile okul müdürü ve 4 öğretmenin ifadelerine başvurdu. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri soruşturmanın selameti açısından A.Y.'nin açığa alındığını bildirdi.

 

‘Linç kampanyası' iddiası

 

Olayın duyulmasının ardından eşiyle birlikte Bodrum'dan ayrıldığı öğrenilen A.Y., hakkındaki suçlamaların gerçeği yansıtmadığını ileri sürüp, "Hakkımda bir linç kampanyası başlatıldı. Kız öğrencilere gönderdiğim mesajlarda, ‘Öpüyorum güzelim', 'Öpücük gönderiyorum' gibi cümlelerden başka bir şey yoktur. Bir kız öğrenciyi deplasmana götürüp, otelde birlikte kaldığım iddiaları gerçek dışıdır. Maçlara federasyonun aldığı biletle gider, federasyonun belirttiği otelde kalırız. Bunun dışında başka bir kişiyi babanız dahi olsa yanında götüremezsiniz" dedi.