1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Oktay Gül Giresun'dan aday adayı
Oktay Gül Giresun'dan aday adayı

Oktay Gül Giresun'dan aday adayı

Giresun ve Trabzon bölgesinin tanınmış sevilen simalarından...

A+A-

 Giresun ve Trabzon bölgesinin tanınmış sevilen simalarından iş adamı Oktay Gül, Ak Parti’den Giresun milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Çevresinde çok sevilen ve saygı duyulan bir isim olarak ön plana çıkan Gül’ün adaylığı için, onu tanıyanlar “Milletin vekilliği adına biçilmiş kaftan” yorumunda bulunuyor. Oktay Gül ise aday adaylığı ile ilgili olarak bir basın açıklamasında bulundu ve şu görüşlere yer verdi:

2001 yılında kurucu yönetim kurulu üyesi olarak katıldığım Adalet ve Kalkınma Partisi’nden bu gün Giresun Milletvekili aday adayı olarak müracaatımı yaptım. Adaylık başvurularının ilimize bölgemize ülkemize hayırlı ve faydalı hizmetler yapacak kişilerin seçilmesiyle neticelenmesini diliyorum.

Giresun için geride kalan 13 yıllık AK Parti iktidarı çok ciddi hizmetlerin yapıldığı, vatandaşın derdine derman olunduğu, üreticinin emeğinin değer bulduğu, hastanın, muhtacın yanında olup yardımına koşulduğu bir dönem oldu. 13 yıl içinde yapılanlar kadar yapılamayanlar oldu. Beklentilerimizin karşılandığı kadar karşılanmadığı, eksik kaldığı alanlar oldu. Hayal olarak görülen yatırımlardan bu gün hizmet alır olduk.

Hizmet edilmiş midir? Evet, Giresun tarihine oranla çok hizmet edilmiştir. Eksikler yok mudur? Vardır ve olacaktır.

Bu güne kadar gerek Giresun Milletvekillerimiz gerek Giresunlu ve Giresun’daki bürokratlarımızın bu hizmetlerde emeği vardır, alın teri vardır. Kimse bunu inkar etmemelidir.

Benim aday adaylığım da işte tem de bu noktada, “ben bu hizmet yolunda ne katkı verebilirim.”derdiyledir. Eğitimimle, mesleki bilgimle, sivil toplum örgütlerindeki deneyimlerimizle, iş yaşamımızdaki tecrübelerimizle ilimize ilçelerimize, kaynaklarının değerlendirilmesi, vatandaşın iş imkânlarının ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, sorunlarının çözülmesi adına katkım olacağına inandığım için aday oldum.

Bu kararımla çok doğru iş yaptığıma inanıyorum.

Bunu ekmeğini yediğim, yetiştiğim bu topraklara karşı sorumluluğum olarak gördüm. Bu güne kadar hayatım hep bu şekilde geçmiştir. Peygamber efendimiz bir hadisinde “Farzlardan sonra en kıymetli amel, Müslüman kardeşini sevindirmektir? Allahü teâlânın en sevdiği iş, elbise vererek veya doyurarak yahut başka bir ihtiyacını karşılayarak, bir mümini sevindirmektir.” şeklindedir. Bunu şiar edinmek lazım.

Aksine bir yaşam tarzı da belirleyebilirdim. Kendi işime ticaretime bakar etliye sütlüye karışmazdım. Esas o zaman haklımıza karşı yanlış yapmış, aldığımız eğitm bilgi ve emeğe saygısızlık yapmış olurduk.

Nasılki 783.500 km2’lik Türkiye’de 81 ilin vekili varsa, 7.151 km2’lik büyük bir coğrafyada yer alan Giresun ilininde aynı mantıkla temsilinin daha somut neticeler getireceği aşikardır.

Netice olarak ayrıca ilimizin özellikle doğu bölgesi olarak adlandırdığımız ve kafalara da bu şekilde olgunlaşmış Eynesil, Görele, Tirebolu, Çanakçı, Doğankent ve Espiye ilçelerinin temsiliyeti, imkân ve kaynakların hakkaniyet esasında dağılımı açısından vekalet görevinin ilk elden yerine getirilmesi için en az bir milletvekili ile mecliste yer alması gerektiğine güçlü bir şekilde inanıyoruz.

***

Gün bu gün…

14 yıl önce “muhtar bile olamaz” denilerek siyasetin dışına itilmek istenen bir liderin yanında durmak, hatta yakınında görünmek dahi istemeyenlerin olduğu bir zamanda tavrımızı ve yüreğimizi ortaya koyarak üye olduk, teşkilatımızı kurduk. Milli iradeye pranga vurmak isteyenlere karşı durduk.

Yıl 2015… 

Milletin iradesine, adalete, kalkınmaya, inanç ve düşünce özgürlüğüne, milli birlik ve beraberliğe kısaca, TOPYEKÜN TÜRKİYE’ye karşı, kurulan tuzakları boşa çıkarmak, oyunları bozmak, geleceğimize sahip çıkmak için; gizlenme, renksiz kalma, sessizce izleme zamanı değil; tam tersine rengini belli etme, liderine, iradene ve geleceğine sahip çıkma günüdür.

Gün bu gün…

Bu düşüncelerle Milletvekili adayı olsamda olmasamda, 14 yıl önceki heyecan ve azimle irademize sahip çıkıyor, partimizin yanında olduğumu bir kez daha ilan ediyorum.

Arayan, mesaj ve diğer yollarla iyi dilek ve temennilerde bulunan tüm dostlara, arkadaşlara ve AK Parti ailesine en kalbi sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.

Oktay GÜL-AK Parti Giresun Milletvekili Aday Adayı–2015