1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Oktay Saral Oflu öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaştı
Oktay Saral Oflu öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaştı

Oktay Saral Oflu öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaştı

Oktay Saral Oflu öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaştı

A+A-

Of Kaymakamlığı ve Of Belediye Başkanlığı liderliğinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 10-11.sınıf öğrencilere yönelik yürütülen “Örnek Kişilerle Kendini Anla Geleceğini Planla” projesi kapsamında Of’un yetiştirdiği önemli siyasetçilerden Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları’ndan Oktay Saral, öğrencilerle hayat tecrübelerini paylaştı. 

Konferansa, Of Kaymakamı Eren Arslan, Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Of Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan program Oktay Saral’ın kısa hayat hikâyesinin okunmasıyla başladı. Daha sonra kürsüye çıkan Saral, birçok hususta önemli mesajlar verdi.

Oktay Saral, öğrencilere çoğu nasihatte bulunarak “Ülkemizin geleceği sizin omuzlarında yürüyecektir. Öğrencilik yılları çok duygulu ve geleceğini hazırlamanın başlangıcıdır. Bu duygularla, Ülkemize, Milletimize ve Halkımıza olan sevdalıklarınız ön planda olması gereklidir. Eğitim yaz boz tahtası değildir, Eğitim geleceğe olan ufkunuzu kaliteli ve nitelikleri ortaya koymak olacaktır. Bu yüzden şimdiden gelecekte benim Türkiye’de rolümün yeri ne olacak biçimde süzgeçten geçirerek hazırlanmanızı temenni ediyordum. İlçemizde Eğitim sevdalısı olan Belediye Başkanımız, Kaymakamımız ve kaliteli öğretmenlerimiz var bunlarla iyi bir yere geleceğinize inancın sonsuzdur” tavsiyesinde bulundu.

Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Saral, “15 Temmuz Darbesi sorusuna, Milletimiz büyük destan yazdı. Ülkemizi dört parçaya bölünmekten kurtardı. Şuanda her cephede istiklal mücadelesi veriyoruz. Verdiğimiz şehitlerin ve gazilerin kanları yerde kalmayacaktır” dedi.

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu da yaptığı teşekkür konuşmasında, “Sevgili öğrenciler, burada özne sizsiniz, asıl neden sizsiniz, her şey sizin için. Bütün uğraşımız, derdimiz, gayemiz yalnızca sizlere çok daha gelişmiş, kalkınmış bir Türkiye, bir Trabzon, bir Of bırakmak. Onun için biz mücadele ediyoruz” şeklinde konuştu.

Teşekkür konuşmalarının sonrasında günün anısına Başdanışmanı Saral’a Başkan Sarıalioğlu plaket, Kaymakam Arslan da İlkokul diplomasını takdim ettiler.