1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Okullar ne zaman açılacak tarih değişti!
Okullar ne zaman açılacak tarih değişti!

Okullar ne zaman açılacak tarih değişti!

Okullar ne zaman açılacak 2016 eğitim yılı ne zaman başlayacak sorularının net cevabı MEB'den geldi. Okulların açılış tarihinin erteleneceği, 3 Ekim'de açılacağı iddia edilmişti ama...

A+A-

Okullar ne zaman açılacak tarih değişti net açıklamayı Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptı. Yılmaz,19 Eylül Pazartesi günü açılması planlanan okulların açılış tarihinin ileri bir tarihe erteleneceğini iddia etmişti. Fakat MEB, bir basın duyurusu ile bu iddiayı yalanlandı.

 

Peki okullar ne zaman açılacak, yeni öğretim yılı ne zaman başlayacak, okullar 2017 yılında ne zaman kapanacak?

 

OKULLAR NE ZAMAN AÇIKLACAK TARİH DEĞİŞTİ

 

Konuyla iligli açıklama yapan İsmet Yılmaz,  'İçinde bulunduğumuz durumda Okulların açılması 1-2 hafta ertelenebilir ve öyle olacak. Okullar 3 Ekim tarihine kadar açılmış olacak dedi. Bizde bu tarihe kadar atamaları tamamlayacağız' demişti. Bu açıklamanın üzerine MEB'den yeni açıklama geldi.

 

İŞTE MEB'İN 3 EKİM AÇIKLAMASI

 

Bugün bazı basın yayın organlarında, 2016-2017 eğitim öğretim yılının 3 Ekim 2016 tarihinde başlayacağına yönelik spekülatif haberlere yer verildiği görülmüştür. Söz konusu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Bakanlığımızca daha önce eğitim öğretim yılı çalışma takviminde açıklandığı gibi eğitim öğretim yılı 19.09.2016 tarihinde başlayacaktır.

 

Bakanlığımızla ilgili her türlü resmi açıklama, duyuru ve haber Müşavirliğimizce yapılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica ederiz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.