1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Olay pankart mahkemelik !.. Olay pankart mahkemelik !
Olay pankart mahkemelik !.. Olay pankart mahkemelik !

Olay pankart mahkemelik !.. Olay pankart mahkemelik !

Penaltı tartışmaları bitmeden şampiyonluğun iki adayı F.Bahçe ile Trabzon arasında bu kez pankart krizi patlak verdi..

A+A-

F.Bahçe, federasyona, 'Bu pankart nasıl kaldırılmaz, TFF temsilcileri buna nasıl izin verir?' diye isyan etti

TFF, topu stat güvenliğine attı. Maçın temsilcileri ise pankartı rapora yazdı, Trabzonspor PFDK'ya gidiyor

F.Bahçe ile Trabzonspor arasında yeni bir kriz patlak verdi... Haftalardır devam eden şampiyonluk yarışında penaltı kavgasından sonra bu defa 'pankart' gerilimi yaşanıyor. Aykut Kocaman'ın geçen yılın aralık ayında 'Trabzon'un penaltıları irdelensin' açıklaması ile başlayan ve geçen hafta Trabzonsporlu yöneticilerin 'O sözden beri penaltı alamadık' söylemiyle artan gerilim bu kez 'Günahların takımı F.Bahçe' pankartıyla zirve yaptı.

DOSYA HUKUK KURULU'NDA

AVNİ Aker'de açılan bu ağır pankart için F.Bahçe, TFF'ye sözlü tepkide bulundu. F.Bahçeli yöneticiler şok pankart için federasyondan soruşturma isterken 'Bu pankart nasıl kaldırılmaz, TFF temsilcileri buna nasıl izin verir?' diye isyan etti. Sarı-Lacivertli takımın tepkisine neden olan pankart temsilci raporlarına da girdi. Trabzon, bugün PFDK'ya gidecek.

OLAYIN perde arkasında ise ilginç tartışmalar ortaya çıktı. Pankart maçın gözlemcileri Kayhan Alyürük, Metin Orakoğlu ve Volkan Kaplan'ın da dikkatini çekti. Kayhan Alyürük konuyla ilgili stat görevlileri ile temesa geçti ve pankartın kaldırılmasını istedi. Ancak özel güvenlik ve polis bunun üzerine 'Bu ortamda pankartı kaldırırsak olay çıkar. Riske giremeyiz' görüşünü savundu.

SAVCIYA BAŞVURACAKLAR

FUTBOL Federasyonu temsilcileri olay pankart nedeniyle kendini böyle savunurken F.Bahçe cephesinden 'Ne olursa olsun, bu pankartla maç başlatılmamalıydı' tepkisi geldi. Tabi F.Bahçe cephesinde pankart isyanı bununla da kalmadı.

AVUKAT olan üç Fenerbahçeli taraftar yeni şiddet yasası gereği pankartın şiddeti körüklediği gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulunma kararı aldı. Fenerli 3 avukat, şiddeti teşvik ettiği gerekçesiyle görevli ve pankartı asanların cezalandırılmasını isteyecek.

22 günlük adli para cezası var

YENİ yasaya göre 'Aşağılayıcı hakaret' kapsamına giren pankartı asmanın cezası 22 gün adli para cezası. Yani 2 bin 420 lira. Bu para ödenmezse hapis kaçınılmaz. Savcılık, asanı tespit ederse bu cezayı kesecek. Ayrıca Trabzonspor Kulübü pankartın girmesine göz yummak ve yardımcı olmak suçlamasıyla karşı karşıya kalacak. Suçlu bulunursa Trabzon da para cezası alacak.

Trabzon'a 60 bin TL ceza gelecek

TRABZONLULAR tarafından açılan pankart, adli cezanın dışında TFF'nin Disiplin Talimatı gereğince de Bordo-Mavili kulübün ceza almasına yol açacak.

AVNİ Aker tribünlerinde 90 dakika kalan pankartın Trabzonspor'a faturası, Futbol Disiplin Talimatı'nın 52. maddesinde yer alan 'Rakip takımı rencide edici hakaret' maddesi gereği 60 bin lira olacak.