1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Olaylarda Ölmüştü, Ölüm Nedeni belli Oldu!
Olaylarda Ölmüştü, Ölüm Nedeni belli Oldu!

Olaylarda Ölmüştü, Ölüm Nedeni belli Oldu!

Metin Lokumcu'nunun biber gazı ve heyacanın tetiklemesi sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

A+A-
Adli Tıp'tan alınan İlk bilgilere göre astım ve bronşit hastası Metin Lokumcu'nunun biber gazı ve heyacanın tetiklemesi sonucu kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği öğrenildi.
 
Otopside herhangi darbeye rastlanmadığı bildirildi. Kesin otopsi sonucu bir ay sonra belirlenecek
 
Artvin' in Hopa İlçesi'nde dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı AK Parti mitingi öncesi ve sonrası çıkan olaylara karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınanların sayısı 30'u geçti.
 
Gösteriye katılan ve kalp krizi sonucu kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren emekli öğretmen 54 yaşındaki Metin Lokumcu'nun ilk olaylar sırasında polisle karşı karşıya geldiği ve colu müdahaleye maruz kaldığı ortaya çıktı. Lokumcu'nun hem göstericileri yatıştırmak için çabaladığı, elindeki limonda gazdan etkilenlere yardım etiği ve polislere teneke fırlattığı görüntülere yansıdı.
 
Bu seçim kampanyasında en büyük olayın meydana geldiği ve emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun öldüğü, miting sonrası taşlanan ve Başbakan Erdoğan'ın içinde bulunduğu seçim otobüsünden düşen korumanın ağır yaralandığı olaylardan sonra Hopa'ya takviye ekipler gönderildi.
 
Artvin'in yanı sıra Rize, Trabzon, Bayburt, Gümüşhane, Erzincan ve Erzurum'dan bölgeye bin dolayında polis ve jandarma getirildi. İlçenin giriş çıkışı tutuldu, belirli aralıklarla yerleştirilen 50'ye yakın polis bekleyişlerini sürdürdü. İlçe giriş ve çıkışlarında arama noktaları oluşturuldu. Polisin gece boyu yaptığı operasyonlarda olaylara karıştıkları gerekçesiyle 30'un üzerinde gösterici gözaltına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.
 
LOKUMCU TOPRAĞA VERİLECEK
 
Dün Erdoğan'ın konuşma yaptığı miting öncesi Hopa'da çıkan olaylar sırasında kalp krizi geçiren ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun cenazesine katılmak için çeşitli illerden çok sayıda kişi Hopa'ya doğru yola çıktı.
 
Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderilen Lokumcu 'nun cenazesi, ikindi namazı sonrasında Hopa'nın Kemalpaşa Beldesi'nde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. Polis, beldede geniş güvenlik önlemleri aldı.
 
POLİS COPU LOKUMCU'NUN ÜZERİNDE
 
Olaylar sırasında çekilen görüntülerde, kalp krizinden yaşamını yitiren emekli öğretmen Metin Lokumcu'nun son anları da yansıdı. Olaylara katılan Lokumcu'nun zaman zaman protestocuları yatıştırdığı, elinde limonla polisin kullandığı biber gazından etkilenenlerin yardımına koştuğu görüntülerde yer aldı. Polisin cop kullanarak müdahale ettiği gözlenen Lokumcu'nun daha sonra polise teneke fırlattığı da görüntülere yansıdı. Emekli öğretmen Lokumcu'nun son görüntülerinde ise, AK Partili gruba saldırmak isteyen göstericileri araya girerek engellediği belirledi

.