1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Olimpiyat köyünde bu görüntüler konuşuluyor!
Olimpiyat köyünde bu görüntüler konuşuluyor!

Olimpiyat köyünde bu görüntüler konuşuluyor!

Norveç ekibinde moraller sıfır...

A+A-
Norveç devlet televizyonu NRK muhabiri Marus Arnesen farkında olmadan çektiği ve VG gazetesinin internet sitesinde yayımlanan bu fotoğrafta saldırgan, etraftakilere ateş açtıktan sonra adanın sahilinde, cesetlerin arasında dolaşırken görünüyor.
 
Fotoğraftaki kişi Norveç basınında saldırının zanlısı olduğu öne sürülen Anders Behring Breivik'e benziyor.
 
BAŞBAKAN: CENNETİM, CEHENNEME DÖNDÜ
 
Kollarındaki reflektörleriyle üzerindeki polis üniforması net bir şekilde seçilen saldırganın elinde silah tuttuğu da görülebiliyor.
 
Saldırıdan sağ çıkan gençler, olayın failini "sarışın, mavi gözlü, uzun boylu "olarak nitelendirmiş ve üzerinde bir polis üniforması olduğunu söylemişti.
 
SARIŞIN, MAVİ GÖZLÜ, UZUN BOYLU... 

 

Ölü taklidi yaparak olaydan sağ kurtulduğunu anlatan Prableen Kaur isimli genç kadın da yaşadıklarını "Saldırgan ateş etmeye başlayınca polis bize neden ateş ediyor diye düşündüm" sözleriyle anlatmıştı.
 
Saldırganı adaya getiren feribottakiler de polis üniformalı bir kişinin "Oslo'daki patlamadan sonra kontroller yapacağı gerekçesiyle" adaya geldiğini anlatmıştı.
NORVEÇ'TE GENÇLİK KAMPINA SALDIRI
Jorid Holstad Nordmelan isimli gencin çektiği fotoğrafta, saldırı anında bir grup gencin kaldıklarıyurdun bir odasına toplandığı görülebiliyor.

 
SALDIRI SIRASINDA BÖYLE SAKLANDILAR
Yine VG gazetesinde yayımlanan ve muhtemelen bir cep telefonu kamerasıyla çekilen bir başka fotoğrafta ise adadaki gençlerin saldırı sırasında hayatta kalmak için neler yaptığı görülebiliyor.
 
Yataklarıyla kapının önüne barikat kuran ve hiç ses çıkarmadan polisin gelmesini bekleyen gençler, korkunç kıyımdan kurtulmayı başarıyor.