1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Ölümüne Yolculuk!
Ölümüne Yolculuk!

Ölümüne Yolculuk!

Bile bile ölüme gidiyorlar...

A+A-

Yaşanan onca kazaya ve emniyet ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalara rağmen sorumsuz sürücüler hem kendileri ve aileleri, hem de diğer sürücülerin hayatlarını tehlikeye atmaya devam ediyor. Özellikle tatil bölgelerinde motorsikletli sürücülerin hiç bir önlem almadan trafiğe çıkmaları herkesi zor durumda bırakıyor.Antalya'da Avrupa Birliği destekli projeler hazırlayan polisin yaptığı bilinçlendirme uygulamalara rağmen motosiklet sürücüleri, kuralları hiçe sayarak ölümle alay ediyor. Hiçbir güvenlik önlemi almayan sürücüler, bazen 4, bazen 5 kişinin bindiği motosikletle şehir içi trafiğinde faciaya davetiye çıkarıyor.


Namık Kemal Bulvarı üzerinde çekilen bu fotoğrafta 4'ü çocuk 5 kişi yolculuk yapıyor. Sadece sürücünün kask taktığı motosikletin plakası üzerindeki 'İşitme engelli' yazısı ise dikkat çekiyor.


Bir diğer fotoğraf ise Sütçüler Caddesi üzerinde çekildi. Bu karede de 3'ü çocuk 5 kişilik aile trafikte ilerliyor. Baba bir kızını önüne, diğerini ise arkasına almış, motosikletin en arkasında ise anne, kucağında başka bir çocuğuyla görülüyor.


Bir başka fotoğrafta ise yaşının küçük olduğu görülen sürücü, kullandığı elektrikli bisiklet ile hem önünde, hemde arkasında iki küçük çocuğu trafikte onlarca araç arasında böyle dolaştırıyor.