1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Ömer Eyüboğlu imzayı attı
Ömer Eyüboğlu imzayı attı

Ömer Eyüboğlu imzayı attı

Trabzon’a eğitimci ve spor adamı olarak büyük hizmetler veren Trabzonspor yeni Gençlik Geliştirme Koordinatörü Ömer Eyüboğlu düzenlenen törenle 5 yıllık sözleşmeye imza attı.

A+A-

Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan törene Genel Sekreter Köksal Güney katılarak, Eyüboğlu’na görevinde başarılar diledi. Eyüboğlu ise Trabzonspor Kulübü’nde görev yapacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Ömer Eyüboğlu kimdir?

1954 yılında Trabzon'da doğan Ömer Eyüboğlu, sporcu kökenli olup, Trabzonspor, Rizespor, Yolspor ve Necmiati kulüplerinde futbol oynamıştır. 1981 yılında Trabzon Lisesi’ne matematik öğretmeni olarak atanan Eyüboğlu, 8 yıl süren müdür yardımcılığı görevinin ardından 1995 yılında okul müdürlüğüne atanmış ve bu görevini bugüne kadar sürdürmüştür.

Sportif faaliyetlere büyük önem veren Eyüboğlu döneminde Trabzon Lisesi futbol takımı 2003 yılında Çin’in Şanghay kentinde düzenlenen organizasyonda Dünya Şampiyonu olmayı başarmıştır. Ayrıca futbol dışında diğer spor dallarında da ülke genelinde önemli dereceler elde edilmiştir.