1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Önerdikleri yıldız oluyor !
Önerdikleri yıldız oluyor !

Önerdikleri yıldız oluyor !

Trilyonlar boşa akıyor, Bu sese kulak verilmiyor!

A+A-

Trabzonspor  Alt yapı sorumlusu  Sadi Tekelioğlu’nun kardeşi  teknik adam Suat  Tekelioğlu, her yıl  Almanya’ya  giderek  genç oyuncuları takip ederek   Trabzonspor  başta olmak üzere  teknik adam olan arkadaşlarına  öneriyor. Tekelioğlu’nun özellikle Trabzonspor’a  rapor  ettiği oyunculardan hiç biri kadroya  dahil edilmedi. Yani Trabzonspor  bu konuda  sürekli duyarsız kalmayı tercih etti.

Fakat Tekelioğlu’nun  önerdiği oyuncular transfer  edilmiş olsaydı,   Bordo mavili kulüp   hem  sahada  hem de ekonomik olarak  büyük kazançlar sağlayacaktı. Tekelioğlu’nun   bu sezonun  devre arasında  önerdiği oyunculardan birisi daha  yıldız olmaya aday.  31 maçta 24 gol atan Energie Cottbuss'lu (Alman 2. Lig) Nils Petersen Bayern Münih yolunda. Trabzonspor'a Suat Tekelioğlu tarafından önerilen  ve 2.Bundeslig'da  bu sezon  31 maçta 24 gol atan Energie Cottbuss'lu Nils Petersen, Bayern Münih yolunda. Bir çok takımın transfer listesinde bulunan genç yıldızı almak için , Bayern Münih    2.5 milyon Euro Bonservis bedelli teklifle   ile oyuncunun kulübü ile görüşmelere başladı. Alman basınından  elde edilen bilgilere  göre  Petersen’in Bayern Münihli olmasına kesin gözüyle  bakılıyor. Suat Tekelioğlu’nun  devre arasında önerdiği  golcü oyuncu  için  yönetim  daha önceki önerilen oyuncularda olduğu  gibi  duyarsız kalmış ve Polonya  pazarından transfer  yapma yolunu  tercih etmişti.

İNSANIN İÇİ YANIYOR!

 İşte  Suat   Tekelioğlu’nun  önerdiği oyuncuların;  önerildikleri zamanki değerleri ile bugünkü durumları:

Mesut Özil : 2005 yılında Shalce A Genç takımında oynadığı dönem 100 bin Euro bedelle  alınabilecekti.  Şimdi 30 Milyon Euro  değerle  Real Madrit’ de oynuyor.

Salihoviç:  2006 yılında Alman ikinci liginde oynarken Tekelioğlu tarafından Trabzonspor’a  önerilen Bosna Hersek  milli takımının yıldızının o günkü  bonservis bedeli 350 bin Euro idi. Hoffeniam forması  giyen Boşnak  futbolcunun şu an ki değeri   7 milyon Euro.

İbiseviç:  2006 yılında  Salihoviç’le aynı takımda oynadıklarında  Tekelioğlu’nun Trabzonspor’a  önerdiği oyuncu o dönem Alınmış olsaydı bonservis bedeli 500 bin Euro idi. Gol makinesi Salihoviç’in bugünkü piyasa değeri 8 milyon Euro.

Cenk Tosun:  2007 yılında  Trabzonspor’a  önerildiği dönem bonservis bedeli 150 bin Euro olan

Gaziantepspor’un başarılı golcüsü nün şu an ki değeri 4 milyon Euro olarak gözüküyor.

Ömer Şişmanoğlu: 2006 yılında 50 bin Euro bonservis bedeli ile alınmayan  ümit milli takımın santraforunun Kayserispor’da ki  şu an  bonservis bedeli 1.5 milyon Euro.


Barış  Özbek: 2006 yılında  Trabzonspor’a  önerildiği dönem 100 bin Euro bonservis bedeli olan Barış Özbek’in bugünkü bonservis bedeli  2 milyon Euro.

Novakoviç:  Alman Liginin en istikrarlı golcülerinden biri olan ve halen 19 golle sıralamada   önemli bir yere sahip ve her yıl alman ligindeki gol ortalaması 15- 20 arası  olan Köln takımının Sloven milli oyuncusu  önerildiği zaman 1 milyon Euro bonservis bedeline  sahipti. Oyuncunun şu an ki değeri 3 milyon Euro.

Nils Peterson: Alman ikinci ligini  gol kralı olarak tamamlayan Alman ümit milli takımının  santraforu  önerildiği dönem bonservis bedeli 1 milyon Euro iken  Bayern Münih oyuncu için şu an kulübüne 2.5 milyon Euro önerdi. Transferin 3.5 milyon Euro’ya  bitmesi bekleniyor.


Gökhan Töre: 2006 yılında  Leverkusen’in B genç takımında oynarken  önerildiğinde  50 bin Euro bedelle  alınabilecek  bir  oyuncu iken sonraki yıllarda İngiliz devi Chaelsa (çelsi) futbolcuyu kadrosuna kattı.


İlkay Gündoğdu:  Alman takımı Bochum’un  A genç takımında oynarken 2007 yılında Trabzonspor’a  önerilen  yetenekli oyuncu   o dönem alınsaydı 30 bin Euro’ya mal olacaktı. İlkay,  Bochum’dan  Nürnberg takımına transfer oldu. Burada iki yılda büyük mesafe kat eden futbolcu, bu yıl  Alman birinci liginde

Nürnberg  formasıyla  harika işler yaptı. 30 bin Euro’ya alınmayan  İlkay  Gündoğdu yeni sezon için 5 milyon Euro bonservis bedeli ile  Alman birinci liginin  bir başka takımı  Bayern Leverkusen’ le  sözleşme  imzaladı. Yani İlkay  gelecek sezon Leverkusen forması giyecek.