1. YAZARLAR

  2. Recep Güngör

  3. Onlar ceplerine bakar!
Recep Güngör

Recep Güngör

Yazarın Tüm Yazıları >

Onlar ceplerine bakar!

A+A-

Ramazan ayı geldi. Bereket, rahmet ayıdır ramazan. Kapitalizm de bereketin karşılığı büyük ihtimalle ranttır! Tahmini olarak söylüyorum. Ramazan'ın bereketini , Amerikan kapitalizmine göre yorumlayan Ramazan  programcıları var.

Yeterli reyting kaygısı varsa, el sıkışılan bedel için taahhüt edilen reyting elde edilmiyorsa, profesyonel sinema oyuncularında bulamayacağınız tekniklerin sahnelendiğini görmeniz mümkündür! Bir yere sabit bakarak ağlama, göz yaşı dökerek,  anlatılan olayın zamanına empati yapma, geçmişte yaşanılan acı bir olayı anlatılan olayla eşleştirerek göz yaşına odaklanma tekniklerini hiç çekinmeden kullanırlar. Siz anlatılana, onlarda reytinge ve gelecek olan paraya odaklanır. Herkes memnundur!  Siz gönlünüze hoş olanı, onlarda ceplerini dolana  odaklanır.

Bunların bir çoğu arabesk kültürünün son kalıntıları...

Hepsini söylemem doğru değil.

Arabesk kültürünü hatırlayalım!

İnsanların; acı, dram, yokluk içindeki mücadelelerini , dönemin uyanık sanat simsarlarının kaset yaparak, milletin acısını milletin parasıyla millete satarak, elde edilen şan şöhret ve para! Milletin acısıyla köşeyi dönen uyanıklar diyelim.

Burada da milletin vicdanını, milletin parasıyla millete satan benzer profesyonel sanatçılar var!

Din satılacak bir meta değildir!

Bunu  günümüz  arabeskçileri bize gösterdiği gibi yarında benzer pazarlama işi yapanların geride bıraktıkları tahribatı,  gelecek nesil gördüğünde daha iyi anlaşılacaktır. Eğer bu aralar soğan fiyatı artıyorsa, işler kötüye gittiği bir dönemde mağdur olmayın, fiyatlar artmadan temel ihtiyacınız soğan stoğu yapın derim.

Önceki ve Sonraki Yazılar