1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Onları Meclis'ten atacağız!
Onları Meclis'ten atacağız!

Onları Meclis'ten atacağız!

İşte detaylar...

A+A-

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, HDP'li vekillere ilişkin "Fezlekeler Meclis gündemine geldiği gün gönül rahatlığı ile onları Meclis'ten atacağız ve milletin gönlüne bir su serpmiş olacağız" açıklamasında bulundu.

 

Dokunulmazlık tartışmaları sürerken AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu'dan "onları Meclis'ten atacağız" açıklaması geldi. Gündoğdu, Türkiye'de 35 yıldır gündemi işgal eden terör örgütünün ülke gündeminden tamamen atılacağını, terör örgütünün siyasi uzantısı olan HDP'li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının da kaldırılacağını ve yargıya teslim edileceğini açıkladı.

 

Terör örgütünün çözüm sürecine rağmen 24 Temmuz 2015 tarihinde başlattığı eylem ile süreci sabote ettiğini hatırlatan AK Parti'li Gündoğdu, bu tarihten itibaren Türkiye Cumhuriyeti'nin terör ve terör örgütüne karşı kararlı bir mücadele sürdürdüğüne dikkat çekti. Güneydoğu'nun ilçe ilçe, şehir şehir temizlendiğini, terör meselesinin ülke gündeminden çıkarılması için devletin tüm imkanlarıyla kararlı bir çalışma sürdürdüğünü dile getiren Gündoğdu, "Türkiye'de gündemini yaklaşık 35 yıldır PKK terör örgütü meşgul ediyor ve ülkenin 500 milyar dolarının üzerinde bir parasını 35 yıldır Güneydoğu'da PKK meselesine harcıyoruz. Ama ne yazık ki Cumhuriyet tarihinde AK Parti iktidarına kadar kimse terörle topyekun bir mücadele yapmadı. Biz şu anda askeri, polisi, sivili, cumhurbaşkanı, başbakanı ile terörle mücadele ediyoruz. Sadece terör örgütü değil, teröre destek veren, arka çıkan, kendince aydın geçinen kesimlerde, Meclis içerisindeki HDP'lilerde dahil bu terör meselesini Türkiye'nin gündeminden silip atacağız ve millet nefes alacak" dedi.

 

"HDP'LİLERİN DOKUNULMAZLIĞINI KALDIRACAĞIZ"

 

Eylemleri ile teröre destek veren HDP'lilerin dokunulmazlıklarının kaldırılarak yargı sürecinin başlatılması konusunda hazırlanan fezlekelerinin TBMM'ne geldiğini belirten Gündoğdu, "Fezlekeler Meclis gündemine geldiği gün gönül rahatlığı ile onları meclisten atacağız ve milletin gönlüne bir su serpmiş olacağız" ifadelerini kullandı.

 

"ÖNCE HDP'LİLERİN SONRA DİĞER DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRALIM"

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun AK Partili, CHP'li, HDP'li ve MHP'li vekiller hakkındaki toplam 506 fezlekeyi Meclis'e getirme ve vekillerin dokunulmazlıklarını tek seferde kaldırma önerisini de değerlendiren Gündoğdu, şöyle konuştu:

 

"Evet sayın Başbakanımızın dediği doğrudur ama ben önce devlete, millete ihanet eden, bu ülkenin birlik ve beraberliğine kastedenlerin dokunulmazlıklarının kaldırılmasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Diğer milletvekillerinin dokunulmazlığını kaldırdığınız an terör örgütünün uzantısı olan HDP'ye ceza vermiş olmazsınız. Sonra kaldırabilirsiniz ama şu anda kaldırılması gereken, terör örgütüne silah taşıyan, aracında silah saklayan, Ankara'da 17 Şubat'taki saldırıyı gerçekleştiren ve 27 canımızı katleden teröristin taziyesine giden HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer gibilerinin dokunulmazlığı kaldırılmalı ki, millet ‘Evet bu millete ihanet edenlerin dokunulmazlığı kaldırılıyor ve cezalandırılıyor' desin. Dokunulmazlık konusunda Başbakanımıza katılıyorum ama vatana ihanet edenlerin dokunulmazlığını ayrı, diğer dokunulmazlıklar ayrı kaldırılmalıdır. Çünkü bunun onlara karşı yapıldığını milletimiz fark etmeli, aynı zamanda kendileri de (HDP'liler) görmelidir. Bunların dokunulmazlığı kaldırıldığı an savcılığa verilip tutuklanarak cezaevine götürülmeleri lazım. Çünkü artık bizim sabrımız, milletin sabrı kalmadı. Her şehit cenazesine gittiğimizde ‘siz bunları meclis'te niye konuşturuyorsunuz' diye bize tepki gösteriyorlar. Onun için Türkiye'nin gündeminden kaldırılması açısından bunu önemli görüyorum."