1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. ONUR KELLELERİ ALIYOR
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

ONUR KELLELERİ ALIYOR

A+A-
 Trabzonspor tepetaklak gidiyor. Futbolu konuşmaya gerek yok. İsteksiz arzusuz ruhsuz görüntüye alıştık artık! Makedonya krizi etkilerini bir bir göstermeye devam ediyor.

Bu takımın gerçek  kapasitesi asla bu değil. Bana kimse aksini inandıramaz. Zaten oyuncuların kapasitelerini iyi tahlil etmişseniz, dört haftalık görüntünün gerçek olmadığını, ‘kelle avcılarının’ sabotaj planlarının bir parçası olduğunu görürsünüz! Ne demişti takım kaptanı o tarihte?

‘Üçünün de kellesini alacağım’! Bana göre ikisinin aldı! Süleyman Hurma ve Şota’nın kelleri çoktan uçtu! Üçüncüsü İbrahim Hacıosmanoğlu! Hacıosmanoğlu’nun kellesi de bu saatten  sonra idam sehpasına konulmuş, cellatın son hamlesini beklemektedir. Bu gidişle cellat Aralık ayında ki infaza her türlü zemini hazırlamıştır! Kim ne derse desin. Takım içindeki gruplaşmalar, hesap kesiciler, kelle avcıları her şeye hakim gözüküyor. Uyuyan başkan, hamle yapmakta çok geç kalınca atı alan hedefine doğru koşmaya başladı çoktan! Süleyman Hurma ve Şota ikilisi takım içi dengeyi tutturamayınca, hatta tavizkar davranınca her isteyen bildiğini okumaya devam etti! Gruplaşma, kişisel ‘sen-ben’ kavgaları, paralarını zamanında alamayan aç gözlü birkaç yabancı derken gelen giden her takımın şamar oğlanı oldu Trabzonspor! O şanlı formayı, o vefalı çilekeş taraftarı  düşünen ne bir futbolcu, ne yönetici olmadığından bugün yaşananlar hiç sürpriz değil.

Artık Şota gitmelidir. Sezon başında  göreve gelmeden yazdığım gibi maalesef Gürcü teknik adam yetersizdir. Başarılı olmasını isterdim ama olmadı! Ancak Şota giderken birkaç futbolcunun da kellesi koparılmalıdır! Papazlara ihtiyacımız yok! Papaz arayan kiliseye gidecek! Müslüman olduğumuza göre takım içinde ki sahte papazlar da asla cezasız kalmamalı! Sakın ‘ama papazlar bu maçta yoktu ki’ demeyin! Papazlar yoktu ama talimatları ve gölgeleri sahadaydı! Ve unutmayın, bugünkü felaketten sorumlu,  zamanında tedbir almayıp taviz verenlerdir. O tavizi verende; Trabzonspor’un dik kafalı, kimseyi dinlemeyen, kimsenin aklını beğenmeyen, tavsiyelere kulak tıkayan,  kısacası futbolun tek akıllısı Trabzonspor’un başkanıdır.

Önceki ve Sonraki Yazılar