1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Onur Kıvrak'a övgü yağıyor
Onur Kıvrak'a övgü yağıyor

Onur Kıvrak'a övgü yağıyor

G.Saray maçında kalesinde devleşen Trabzonspor kalecisi Onur Kıvrak'a övgü yağıyor. Kıvrak, yaptığı harika kurtarışlarla gündeme oturmayı başardı.

A+A-

Önceki akşam oynanan Galatasaray maçında takımı 2-1 mağlup olmasına karşın yaptığı 14 rekor kurtarışla maçın en iyilerinden birisi seçilen Onur’un performansının artmasındaki en önemli etkin Trabzon kentini benimsemesi.

Sözleşmesindeki, “7.5 milyon Euro’yu getiren alır” maddesini kendi isteğiyle kaldırtacak kadar Trabzon’u benimseyen İzmirli Onur, “Ben artık Trabzonluyum. Trabzon’la özdeşleştim ve hatta sadece Karadeniz müziği dinliyorum” diyor.

Turgay Şeren

Onur gibisi yok

Ligimizin en formda kalecisi Onur Kıvrak. Bunu son G.Saray maçında da açıkça gördük. Onur tabir-i caizse Galatasaray ataklarına Arena’da tek başına direndi. Ligimizdeki kalecilerden en çok Onur Kıvrak’ı beğeniyorum. Volkan da kalesinde güven veriyor fakat bence Onur’un gerisinde. Yaptığı kritik hatalar pahalıya mal oluyor. Fakat bu hafta Karabük’te iyiydi. Muslera’ya gelirsek tabii ki iyi kumaş ama en büyük sıkıntısı önündeki defans oyuncularının yaptığı hatalar. Aynı şekilde Tolga Zengin de Trabzonspor’da oynadığı dönemden bu yana çok beğendiğim bir isim ama onun handikapı önünde sürekli değişen defans oyuncuları.

Rüştü Reçber

"Onur daha başarılı"

Onur Kıvrak ile Volkan Demirel için rahatlıkla ligimizin en formda kalecileri diyebiliriz. Ama Onur’un performansını daha başarılı buluyorum. Beşiktaş’ın kalecisi Tolga Zengin de sezon başından bu yana kalesinde güven veriyor. Ama futbolda şu var, bazen bir kurtarış yaparsınız maçın kaderi değişir, Muslera’nın Trabzon maçında yaptığı gibi... Bazen de Onur Kıvrak gibi bir çok atağın gol olmasını engellersiniz ama maç sonu takım kaybetmiştir.

Engin İpekoğlu

"Sürekli üstüne koyuyor"

Galatasaray maçında da açıkça belli oldu ki ligimizin en formda kalecisi Trabzonsporlu Onur Kıvrak… Tolga Zengin, Onur ve Volkan Demirel tecrübeli isimler ve bunlar Milli Takım kalecileri. Ama istikrar denilince akla ilk Onur Kıvrak geliyor. Her maç başarılı olan Onur’un en büyük özOtelliği üzerine koyarak devam etmesi. Onun için ismi öne çıkıyor. Galatasaraylı Fernando Muslera da yabancı kaleciler içinde en başarılı olanı.

Hayrettin Demirbaş

"Ayrım yapmak zor"

Fernando Muslera beni Hayrettin yapan bir camianın kalecisi, tabii ki başarısı beni mutlu eder ama benim için önemli olan Türk Milli Takımı’nda görev alacak isimler ve onların form durumları. Onur Kıvrak, Tolga Zengin ve Volkan Demirel’in performansları sevindirici. Onur son haftalarda gerçekten iyi maçlar çıkarıyor onu beğeniyorum ama ben bu isimler arasında ayrım yapmakta gerçekten çok zorlanıyorum. Benim için bu kardeşlerimin hepsi bu ülkenin önemli değerleri.