1. YAZARLAR

  2. Gülşah Yıldırım

  3. Onur Kıvrak’tan ayrı yazılan ‘-de’ ekine…
Gülşah Yıldırım

Gülşah Yıldırım

Yazarın Tüm Yazıları >

Onur Kıvrak’tan ayrı yazılan ‘-de’ ekine…

A+A-

 “Haset, ahlaksızlığın en aptalıdır. Çünkü onda kazanılacak hiçbir avantaj yoktur”

Yazıma Balzac’ın muhteşem bir sözüyle başlamak istedim. Zira yazacaklarımın özeti niteliğinde…

Trabzonspor’un kötü gidişatı bilindiği üzere Alanyaspor mağlubiyetiyle katmerlendi. Bu karşılaşmadan sonra kulüpte ne var ne yok yavaş yavaş ortaya dökülmeye başladı. Aslında ortaya dökülenlerin bir kısmı yeni de çıkmadı. Bazı futbolcuların eskiden beri süregelen uyumsuzlukları da bir kez daha ayyuka çıkmaya başladı. Trabzonhaber.com.tr olarak kulüp içerisinde yaşanan problemleri siz değerli okurlarımıza duyurmak bizlerin görevi… Nitekim aldığımız duyumları, farklı kaynaklardan da teyit ettikten sonra sizlerle paylaşıyoruz. Vatandaşın, spor severlerin, taraftarın haber alma özgürlüğünde rol oynuyoruz. Haber yaparken de tabi ki basının her kolunu takip etmeye çalışıyoruz.

Mesela bugün okuduğum bazı haberler beni gülümsetti. Gülümsememin iki sebebini sizlerle paylaşmak isterim. Birincisi takip edilmek güzel şey… Bunu herkes bilir. Buna sevindim. İkincisi de Balzac’ın yukarıda yazdığım sözü aklıma geldi ve bu yüzden gülümsedim.

Dün ve önceki gün Bongonda ve Onur Kıvrak’la ilgili duyurduğumuz haberlerin gündem oluşturması bazı arkadaşları hayli rahatsız etmiş. Yalanlamak için öyle bir çaba içerisine girmişler ki evlere şenlik. Trabzonspor’da yaşanan kaosun sebebi olarak sadece Ersun Yanal’ı göstermek iki yüzlülük olur. Evet o da problemler yumağının bir parçasıdır. Amma velakin futbolcular arasında yaşanan gerilimi kimse yok sayamaz. Herkesin malumudur ki; Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Bugün bakıyorsunuz bazıları Onur Kıvrak’ı almışlar kafalarının üstüne s…. Yakışır!

Evet Onur Kıvrak’ın bu kulübe çok emekleri vardır. Ancak babasının hayrına değil, aldığı paranın gereği olanı yapmıştır. Onur Kıvrak’la ilgili duyurduğumuz problemler de bilindiği gibi ilk değildir. Oyuncunun geçmişte kaç defa bu tür isyan bayrağı açtığını bilmeyen mi var? Aklı başında, Trabzonspor’un gerçek taraftarlarının da söylediği gibi kimse Trabzonspor’dan büyük değildir. Bizim derdimiz şahıslar değil, Trabzonspor’dur!

Gelelim Bongonda’ya… Bongonda Trabzonspor’da huzursuzdur. Zaten İspanya liginde direk forma şansı bulan ve Türkiye ligine geldikten sonra sürekli yedek kalan, kimi zaman kadroya bile alınmayan bir oyuncunun rahatsızlık duyacağı aşikarken, bazılarının bu yalanlama, karalama çabasını ben sizlere açıklayayım.

Amaç nedir? Trabzonspor’daki sorunların üstünü örterek böylece daha dibe sürüklenmesini seyretmek mi?

Amaç nedir? Gündemi takip eden, gerçekleri yazarak gündem oluşturan ve meyve veren ağacı taşlamak mı?

Cevap vereyim. Her ikisi de…

Bir topluluktaki sorunlar ancak ve ancak üzerine gidilerek çözülür, başkalarını yalanlamak adına, sorunlu kimseleri temize çıkararak değil. Biz trabzonhaber.com.tr olarak haberlerimizin noktası virgülüne arkasındayız.

Hayatlarını sürekli yalanlama, iftira, dedikodu üzerine kurmuş, ‘hep bana, hep bana’ diye diye yüzlerinin rabbiyesi silinmiş insanlardan başka bir şey de beklenmez zaten. Ancak bu çabanızı takdirle karşılıyoruz. Bu azminizi her alanda görmek isteriz.

Mesela yazım-imla alanlarında da görmek isteriz. Habercilik, gazetecilik sadece duyduğunu, gördüğünü aktarmak değil, bunu en doğru yazım kurallarıyla okura ulaştırmaktır. Henüz hangi ‘-de’ ekinin ayrı, hangisinin bitişik yazılacağını bilmeyen, hangi cümlenin sonuna ünlem, hangisinin sonuna soru işareti konulacağını kavrayamayan kimselere bu satırlar bile çok da, neyse J

Yazımı Voltaire’in harika bir sözüyle bitirmek istedim sevgili okurlar…

“İlerleme isteği, dehayı beslediği gibi, çekememezlik de yüreği zehirler” ;)

Önceki ve Sonraki Yazılar