1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Onur Kıvrak’tan çok net açıklamalar!
Onur Kıvrak’tan çok net açıklamalar!

Onur Kıvrak’tan çok net açıklamalar!

Cumhurbaşkanı’na neden teşekkür etti? En çok kimin takıma gelmesine sevindi? Transfer hakkındaki düşünceleri neler? Transferde hızlı giden FB, GS, BJK gibi takımlara ne mesaj yolladı?

A+A-

Bugün Hollanda'da basın mensuplarının karşısına Onur Kıvrak çıktı ve kendisine sorulan sorulara cevaplar verdi. Sakatlık sürecinden transferine kadar her soruyu yanıtlayan Onur şöyle konuştu:

“Herkes bana sakatlık sürecimde çok yardımcı oldu. İlk önce Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Sürekli aradı ilgilendi. Şu anda çok iyiyim. Allah nasip ederse bu sene tekrar kaleme geçip eski günlerimden daha iyi olmak istiyorum. Allah ne bana ne de başka bir futbolcuya böyle bir sakatlık yaşatmasın.

Burası Trabzonspor. Burada bir kaptan gider yerine bir başka kaptan çıkar. Benim sakatlığımda Bosingwa bunu iyi yürüttü. Mustafa Trabzonlu ve artık aramızda. Kendisi çok düzgün bir arkadaşımız. Ben hiçbir zaman geçmişime bakmam. Her zaman ileriye bakmak gerekiyor. Bunlar da geçmişte kaldı. İnanıyorum gelecekte bizi güzel günler bekliyor.

Tolga abi ile büyük bir rekabet içerisindeydik. Onunla aramızdaki ilişki abi – kardeş ilişkisinden daha iyiydi. Hakan abi geldi ben sakatlandıktan sonra. Çok iyi maçlar çıkardı. Yaptığı işlerden dolayı teşekkür ediyorum ona. Kulüple Hakan abi ile arasındaki bir konu bu bize sadece onu tebrik etmek düşer. Genç kalecilerimiz var üçü de pırıl pırıl. Burası Trabzonspor illaki kaleciler gelir ve geldikten sonra da rekabet olur. Ben her zaman daha fazlasını çalışarak elde ettim. Kim transfer edilirse edilsin ben çalışmaya devam edeceğim takdir hocamızındır.

ÇOK TRANSFER YAPAN TAKIMLARA MESAJI VAR

Ülkemiz adına rakiplerimiz önemli transferler yapıyorlar. Çok transferlerle başarı gelmediğini geçmişte gördük. Mutlaka takviyelerimiz olacaktır. Trabzonspor'un her zaman hedefi şampiyonluktur. Rakipler beni korkutmuyor aksine hoşuma gidiyor önemli golcülere karşı oynamak. Bu sene göreceğiz bunu.

Bizim her zaman hedefimiz şampiyonluk. Geçen sene sakatlığımdan dolayı sahada olmasam da sürekli birlikteydik. İyi bir takımız ama eksikliklerimiz vardı. Güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz herkes çok mutlu. Bence ilk 3 içerisinde ligi bitireceğiz. Ben buna inanıyorum, arkadaşlarıma güveniyorum.

Trabzonspor'a 19 yaşımda geldim şimdi 27 yaşımda oldum. Trabzonspor'da olmaktan gurur duyuyorum. Taraftarlarımız bazen üzülüp bazen seviniyorlar. Onlar emin olsunlar biz onlarla sevinip onlarla üzülüyoruz. Bir hasret var demiyorum biz o hasreti 2010-2011'de sonlandırdık. İnşallah yeni şampiyonluklar, yeni kupalar getireceğiz. Kanımızın son damlasına kadar bunu sahada göstereceğiz. Sonrası Allah'a kalmış o ne derse o olur.

Türk oyuncuları çok yetenekli yeter ki güvenilsin. Arda Turan ile gurur duyduk. Çok cevherler var içimizde. Arda ve Enes'i tebrik ederim. Eğer kulübüm isterse ve para kazanırsa giderim Avrupa'ya. Ancak Trabzonspor bana derse ki futbolu burada bırak o zaman burada bırakırım. Ben Trabzonspor'un önce taraftarıyım sonra kaptanıyım. Şartlar oluşursa Avrupa'ya gidebilirim ancak kulübüm çok yüklü para kazanmalı. İlk önce kulübümü düşünüyorum kulübüm 9 yıl beni düşündü. “