1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Onur yoksa Esteban var!
Onur yoksa Esteban var!

Onur yoksa Esteban var!

Netleşecek…

A+A-

 Onur mu Esteban mı?

Onur Kıvrak'ın önceki gün yapılan antrenmanı sakatlanarak terk etmesi herkesi korkuttu. Bu sezon formasını hiç bırakmayan kaptanın oynayıp oynamayacağı bugün netleşecek. Eğer Onur olmazsa kaleye bu fırsatı bekleyen Esteban geçecek.

Hollanda’da 5 yıl Az Alkmaar forması giydikten sonra Trabzonspor’un teklifine ‘evet’ diyen ve Onur Kıvrak ile müthiş bir rekabet içerisine giren Esteban Alvarado için beklediği fırsat çok yakın.

Önceki gün yapılan antrenmanda sakatlanıp çalışmayı yarıda bırakmak zorunda kalan Bordo-Mavililer’in kaptanı Onur Kıvrak’ın Osmanlıspor deplasmanında oynaması tehlikeye girdi. Daha önce her iki dizinden de çapraz bağ sakatlığı geçiren deneyimli kalecinin durumu bugün belli olacak. Ağrıları devam etmesi halinde Şota’nın Onur’u riske etmeyip eldivenleri Esteban’a vereceği öğrenildi.

‘Güvenmeseydim...’

26 yaşındaki Kosta Rikalı file bekçisi ise antrenmanlardaki formuyla Onur’un yokluğunu aratmayacağını gösteriyor. Onur Kıvrak ile iyi birer arkadaş, ancak sonuçta rekabet içindeki birer rakip olduklarını da söyleyen Esteban her fırsatta, “Onur’un ne kadar iyi bir kaleci olduğunu bilerek buraya geldim. Ancak kendime de güvendiğimi hep söyledim. Bu rekabette zaten kendime güvenmesem tercihim çok farklı olurdu” mesajlarını vermişti. Şimdi teknik heyet Onur’un sakatlığının sonucunu, Bordo-Mavili taraftarlar ise sahaya çıkacak ismi dört gözle bekliyor.