1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Onur’a sorular ve yapması gerekenler!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Onur’a sorular ve yapması gerekenler!

A+A-
 ONUR’A SORULAR VE YAPMASI GEREKENLER
Onur…Trabzonspor’un Onur’u…Seni çok sevdik! Dün Karşıyaka kulübünde Recep’ken, bugün Trabzonspor’la Onur’umuz oldun. Yaşananlar çok üzücü. Kim haklı kim haksız bir tarafa! Milyonlarca Trabzonspor taraftarı  senin için ayağa kalkmışken, bu şerefli takımın gözbebeği olarak seni görmüşken sen ne yaptın ki, olay bu aşamaya geldi. Onur seni havalalnında gece yarısı karşılayan taraftarlara olayı neden baştan sona anlatmadın? Acaba kabahat sende olabilir mi? Neden  kendini süzgeçten geçirmedin?

Şimdi sana soruyorum sevgili Onur!

Milosevski’nin kabrini ziyarete giderken seni başka bir araca aldırmak istediklerinde sportif direktöre ‘Seninle hesabı sonra göreceğiz’ dedin mi?

Yine aynı araçtan inerken, ‘Ben bu takımın kaptanıyım. Siz bunu ağır ödeyeceksiniz’ dedin mi?

Başkan’ın olduğu o ortamda  araçlara tekme savurdun mu?

Araçları yumrukladın mı?

Taraftar benim arkamda diyerek sportif direktörü tehdit ettin mi?

Sevgili Onur,

Teknik direktör Şota Arveladze seni hazırlık maçlarında ‘Maç eksiğini gidermek’ hedefi ile oynatırken, sen iki gün evvel son oynanan hazırlık müsabakasında Şota’ya  giderek, ‘Beni bu maçlarda neden oynatıyorsun? Oynamak istemiyorum’ dedin mi?

Onur’cuğum, sen takım içindeki futbolcuları ‘kaptanım’ ayağına dilediğin gibi tehdit ettin mi?

Peki kardeşim sen dün Şenol Güneş, Mustafa Akçay dönemlerinde  teknik adamlara gidip ‘Zeki Ayvaz kadroda olacak. Olmazsa ben de yokum’  diye dayatmada bulundun mu?

Sevgili Onur, seni seviyoruz. Asla seni kaybetmek taraftarı da değiliz. Ancak sen bu sorulara cevap vermek durumundasın.

Bak teknik direktörün Şota bunları  açıklayacak.

Eğer yaptıysan çık adam gibi bir basın toplantısı ile ‘ Ben daha gencim. Hatalarım olmuştur. Büyüklerimden özür diliyorum. Daha dikkatli olacağım. Trabzonspor her şeyin üzerindedir’ manasında bir açıklamada bulun derim sana. Tecrübelerime, bilgime, olayların gelişimine baktığımda bunu öneririm sana. Böyle yaparsan kazanan sen olursun. Aksi halde hareket etmen seni asla büyütmez. Uzun süre mukavelen var. Yaş ilerliyor. Satmazlar seni. Oturturlar bir köşede. Bunlara gerek yok. İnatlaşmaya gerek yok. Amaç Trabzonspor ise herkes kusurunu kabul edip ders alacak. Kaldı ki Trabzonspor bir futbolcudan ibaret değildir. Genç nesil bilmez ama orta nesil bilir. Bu kulüp Türkiye’nin en büyük oyuncusu Ali kemal Denizci’yi satmıştır. Hem de Trabzon sokaklarında protesto yürüyüşlerine rağmen. Kendin için, Trabzon ve Türk futbolu için sağlıklı, duyarlı, olgun adımlar atmalısın. Başarılı olduğunu hiç kimse inkar etmiyor. Edemez de. Lakin başarı kadar olgun olmak, sorumlu davranmak da önemlidir. Hiyerarşik düzene herkes uymalıdır. Uyulmaz ise o kurumlar batmaya mahkumdur. Yani ayaklar baş, başlar ayak olursa herkese geçmiş olsun demektir. Lütfen kendine gel. Öfkenle, nefsinle hareket etme. Seni seven ve seninle gurur duyanları düşün ve onlar adına olumlu, sağlıklı bir adım at.Unutma  sen bu takımın ikinci Şenol Güneş’isin. Ama Şenol Güneş efsane olmuşsa, sadece yaptığı kurtarışlar ile değil, sorumlu, bütünleştirici kaptanlığı ve örnek kişiliği ile olmuştur. Kanımca sen de bu yolda olmalısın. 

Önceki ve Sonraki Yazılar